Grupa B

Šahtjor-Inter 0:0
Menhengladbah-Real 2:2

Sin legendarnog Lilijana Tirama, velikog prijatelja Zinedina Zidana, je umalo srušio upravo - Zinedina Zidana.

Igrao je fantastično mladi momak Markus Tiram koji ima samo 23 godine, iskoristio je svoje šanse i postigao dva gola danas za 2:0.

Real je odigrao očajnu utakmicu, umalo doživeo i drugi poraz na drugom meču ovosezonskog izdanja LŠ, a vredno pomena od šansi jeste jedino prečka koju je pogodio Asensio. Pred kraj je priretio i Azar, ali je jasno da je bezopasan u ovom trenutku.

Pišemo umalo, jer se Real - izvadio u finišu.

Imao je Zidan velikih problema i prilikom sastavljanja tima, recimo i to da je Vaskez igrao desnog beka, ali to nije opravdanje za još jedan slab rezultat u Ligi šampiona gde je Borusija odigrala fantastičan meč.

Posebno Plea i Tiram, prvopomenuti je stvarao šanse svojim saigračima, drugi je realizovao.

Prvi gol u 33. minutu, iskoristili su šansu domaći, odlično je Plea proigrao Tirama koji iz prve pogađa za 1:0. Drugi u 58. minutu, odlična akcija po desnoj strani, Plea šutira, Kurtoa odbija na nogu Tirama koji ne greši za konačnih 2:0.

Real je uspeo da smanji rezultat na samom kraju utakmice preko Karima Benzeme, dao je Francuz tračak nade gostima da mogu makar do izjednačenja. Igrao se 87. minut.

To se i desilo. Kazemiro u trećem minutu nadoknade donosi bod svom timu. Modrić je maestralno centrirao, Ramos još bolje skočio i odradio veći deo posla, a Brazilac je poslao loptu u mrežu.

Luka Jović danas bez minuta.

Baner

Grupa C

Porto - Olimpijakos 2:0
Marsej - Mančester siti 0:3

Porto je stigao do prve pobede ove sezone u Ligi šampiona i to protiv Olimpijakosa na svom terenu.

Prvi gol na ovom meču videli smo na samom početku, već u 11. minutu i ide na dušu odbrani Olimpijakosa. Izgubili su loptu gde nije trebalo, Bušalakis je uradio nešto što se ne sme, a nije prošlo ni dve sekunde otkako je izgubio loptu, ona je bila u mreži.

Ušao je i Marko Grujić u 70. minutu utakmice za Porto koji je do kraja meča postigao još jedan gol.

Igrao se 85. minut kada je Serđo Oliveira poslao loptu iza leđa golmana gostiju za konačnih 2:0

Ranđelović je počeo za goste, ali je zamenjen u drugom poluvremenu.

Marsej je dočekao na svom terenu ekipu Mančester sitija koja je bez velikih problema slavila sa 0:3.

Prvi gol nakon nenormalne greške Marseja, De Brujne je ni kriv, ni dužan dobio loptu na desnoj strani, poslao loptu u sredinu Toresu koji pogađa u 18. minutu.

Marsej se nekako držao u igri sve do pred kraj kada je Gundogan praktično rešio pitanje pobednika. Igrao se 76. minut kada je Nemac pogodio, bio je sam na drugoj stativi.

U 81. minutu Sterling koristi fantastičnu akciju Sitija, našao se na drugoj stativi odakle mu nije bilo teško da postigne gol i postavi konačnih 0:3.