LŠ (GRUPE A i B) - Nikolić se izvukao, Bavarci u osmini finala, Vidal srušio svoje!

Atletiko-Lokomotiva 0:0

Bavarci su u osmini finala, kao što se i očekivalo. Večeras su savladali Salcburg po drugi put za četvrtu pobedu u grupi u isto toliko mečeva.

Daleko od toga da je Bajern bio nadmoćniji rival od Salcburga, jednostavno su imali daleko više iskustva i realizovali su svoje šanse za razliku od protivnika.

Bajern je poveo u 43. minutu preko Levandovskog, iskoristio je odbitak golmana i poslao loptu u mrežu. Prethodno je Sobošlai imao kolosalnu šansu, ali je poslao loptu nebu pod oblake u 35. minutu u situaciji 1 na 1.

Dosta sreće za Bajern i u 52. minutu kada je Koman uspeo da se izbori za udarac, šutirao, a Vober je promenio smer lopti i ona je završila u golu.

Roka je za Bajern dobio drugi žuti karton u 66.minutu, ali to nije sprečilo Bavarce da ponovo postignu gol, samo dva minuta kasnije strelac je bio Sane. Bila je to fantastična akcija, Koman je asistirao, a Sane pogodio glavom.

Gosti do smanjenja rezultata dolaze u 73. minutu kada je Beriša dobro reagovao nakon asistencije Kristensena.

U drugom meču ove grupe Atletiko je dočekao Lokomotivu iz Moskve, a pobednika nije bilo, 0:0.

Trener gostiju Marko Nikolić je definitivno zadovoljniji ovim rezultatom imajući u vidu terensku nadmoć Atletiko Madrida, koji je i postigao gol u 68. minutu, ali je poništen zbog ofsajda Kokea.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Baner

Grupa B

Menhengladbah-Šahtjor 4:0
Inter-Real Madrid 0:2

U derbiju ovog kola Real Madrid je preslišao Inter u prvom poluvremenu, a drugo je bilo odrađivanje posla.

Već u sedmom minutu Eden Azar koristi priliku da postigne gol iz kaznenog udarca, a onda je Real imao nekoliko dobrih šansi da povisi rezultat. Asensio je pogodio stativu u 13. minutu, a onda je sve otišlo na vodenicu Reala kada je Arturo Vidal dobio dva žuta kartona za nekoliko sekundi.

Detalje iz prvog dela igre pogledajte OVDE.

Pao je u kaznenom prostoru, tražio penal (definitivno je bilo kontakta), a sudija Tejlor nije stigao ni da pozove VAR sobu, morao je odmah da reaguje i da prvo zbog prigovora pokaže žuti, a potom i zbog unošenja u lice drugi žuti.

U nastavku Rodrigo potvrđuje pobedu Real Madrida u 59. minutu utakmice.