sreda 25.11.2020.
20:48

Mančester siti obezbedio plasman u osminu finala elitnog evropskog takmičenja.

EPA-EFE/PANAGIOTIS MOSCHANDREOU

U terminu od 18.55, večeras su odigrane dve utakmice četvrtog kola grupne faze Lige šampiona.

GRUPA B

Borusija je u Menhengladbahu savladala Šahtjor rezultatom 4:0.

Domaćin je poveo u 17. minutu kada je Lars Štindl bio precizan sa bele tačke, da bi Niko Elvedi u 34. minutu nakon kornera Štindla glavom savladao Pjatova.

U prvom minutu nadoknade prvog poluvremena, Bris Embolo je se odlično snašao u kaznenom prostoru i povisio na 3:0.

Konačan rezultat postavio je Oskar Vent u 77. minutu meča iz slobodnog udarca.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

GRUPA C

Mančester siti je bio bolji od Olimpijakosa u Pireju sa 1:0.

Čovek odluke bio je Fil Foden koji je nakon lepe akcije i dodavanja Sterlinga hirurški preciznim udarcem savladao Žozea u 17. minutu.

Imali su "građani" još nekoliko izglednih prilika, šanse su nakon gola propuštali Sterling, Gundogan, Žezus, Kanselo i Silva, sa druge strane Olimpijakos je imao šansu preko Fortunisa, međutim promene rezultata nije bilo.