LŠ - Goleade u Plzenju i Tbilisiju, Šahtjor šokirao BATE

• 16. jul 2013.

• 20:06

Završene su prve tri utakmice drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona a već je viđeno prvo iznenađenje u Minsku, gde je BATE poražen od predstavnika Kazahstana. Željezničar postigao tri gola u Plzenju, Dinamo već u trećem kolu.

Tri meča drugog kola kvalifikacija za LŠ igrana su u utorak u popodnevnom treminu. Prvi meč današnjeg programa igran je u Plzenju gde je Viktorija dočekala Željezničar iz Sarajeva i došla do trijumfa koji joj ne garantuje prolaz u treće kolo.

Šampion BiH je došao u vođstvo 52. minutu golom Tomića a onda je domaćin nanizao tri pogotka. Činilo se petnaest minuta pre kraja meča da je Viktorija stigla do pozitivnog rezultata ali je onda na 3:2 smanjio Selimović.

Pokušali su Česi da pobedu učine ubedljivijom što im je pošlo za rukom u 81. minutu ali je nadu Željezničaru dao Bučan golom u 85. minutu za konačnih 4:3.

Iznenađenje dana, za sada, je viđeno u Minsku, gde je šampion Kazahstana savladao BATE kao gost rezutlatom 1:0. Prvak Belorusije imaće težak zadatak u reavnšu ali i dalje slovi za favorita u ovom dvomeču sa Šahtjorom.

Jedino je Dinamo Tblisi opravdao ulogu favorita u dosada odigranim mečevima. Šampion Gruzije je slavio nad prvakom Farskih Ostrva sa 6:1 i tako praktično obezbedio plasman u treće kolo kvalifikacija.