LŠ (F): Lacio jurio prvo mesto, pa ga centimetri sačuvali u LŠ, preokret Dortmunda!

utorak 08.12.2020.
20:46

Sve do 15 minuta pre kraja, Lacio je bio lider grupe, a onda...

EPA-EFE/MAURIZIO BRAMBATTI

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su Zenit rezultatom 2:1 i sačuvali prvo mesto na tabeli, dok je Lacio remijem - 2:2 sa Klub Brižom ipak ostao drugi. Klub Briž ide u Ligu Evrope, a mogao je i da preskoči Rimljane, da je pobedio na Olimpiku...

Uoči poslednjeg kola, Dortmund je bio lider sa 10 bodova, Lacio je imao 9, a Briž 7, pa je svako imao čemu da se nada.

Lacio je odlično otvorio meč, u 12. minutu Hoakin Korea je naleteo na odbijenu loptu posle udarca Luisa Alberta i pogodio za 1:0.

Ipak, na sličan način je tri minuta kasnije i Former pokupio jedan odbitak posle loše ntervencije Pepea Reine za 1:1.

Lacio je brzo došao opet u vođstvo i to iz penala, koji je iznudio Ćiro Imobile i potom bio precizan sa 11 metara za 2:1.

U 39. minutu su gosti ostali sa igračem manje pošto je Sobol zaradio opravdano drugi žuti karton zbog preoštrog starta, pa je Briž ostao sa igračem manje.

U drugom delu, Lacio je dominirao, nije delovalo da Briž može bilo šta da uradi, ali je onda usledio pravi šok.

Simone Inzagi je u 75. minutu izveo sve napadače, Imobilea, Luis Alberta, ali i Leivu, a već u 76. je Briž izjednačio. Posle sjajnog centaršuta Formera, Vanaken je glavom matirao Reinu za 2:2.

Usledila je potpuna ludnica i konfuzija u igri Lacija, pošto je Briž krenuo na sve ili ništa i u nadoknadi imao strašnu priliku. Former je promašio loptu, ona je nekako stigla do De Ketelarea koji je zategao i skoro pa slomio prečku!

Da je lopta ušla, Lacio bi ispao, Briž bi ga preskočio, a do 79. minuta na obe utakmice, Rimljani su bili prvi na tabeli.

baner

Dortmund je u prošlom kolu overio plasman, pa je večeras mogao samo da izgubi prvo mesto na tabeli.

Zenit je bio na putu da to pokvari, u 16. minutu Drisi je pogodio za 1:0.

Ipak, u drugom delu igre je Dortmund dao gas, posle kornera i odbitka, u 68. minutu na pravom mestu je bio Pišček za 1:1.

Desetak minuta kasnije, Dortmund je preokrenu, strelac je bio Vitsel.

Dakle, Dortmund ide dalje kao prvi, Lacio kao drugi, dok Klub Briž ide u Ligu Evrope.