LŠ - Evra "čačnuo zver", Bajern u polufinalu!

• 09. april 2014.

• 22:36

Fudbaleri Bajerna iz Minhena plasirali su se u svoje treće uzastopno polufinale Lige šampiona, pošto su u četvrtfinalnom revanš susretu savladali Mančester Junajted rezultatom 3:1, ukupno 4:2.

Vladajući šampion Evrope plasirao se u polufinale Lige šampiona pobedom nad Mančester Junajtedom od 3:1 (0:0), koja je u ukupnom skoru donela Bajernu trijumf od 4:2!

Golove pogledajte OVDE!

Činjenicu da u prvom delu susreta nije bilo golova treba shvatiti kao želju Bajerna da igrom pasova natera protivnika da krene u akciju te da iz takve postavke stvari na terenu dođe do pogotka.

Mančester Junajted uputio je samo jedan udarac ka golu Bajerna za 45 minuta što je pokazalo opredeljenje gostiju da strpljivo sačekaju na priliku koja im se tokom drugog dela i ukazala.

Gvardiolini izabranici dominirali su svojom igrom pasova kojih je do polovine prvog dela igre bilo 105, naspram Junajtedovih 31! Ipak, iz takve igre Bajern nije stvorio šansu koja se može svrstati među one stopostotne ali je konstantno pretio De Hei i držao odbranu gostiju budnom.

Uspeo je Junajted tokom prvog dela da zatrese mrežu Nojera ali je pogodak Antonija Valensije opravdano poništen zbog ofsajda pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

Germany Soccer Champions League

Sa početkom drugog dela igre postalo je jasno da Junajted neće moći još dugo da čeka i gleda protivnika kako drži loptu u posedu a Šinđi Kagava prvi je nagovestio da će Junajted krenuti nešto odvažnije.

Japančev udarac iz 54. minuta zagrejao je dlanove Manuela Nojera ali je taj pokušaj napravio uvertiru za ono što će se dogoditi tri minuta kasnije.

Patris Evra postigao je u 57. minutu verovatno najlepši pogodak na svim četvrtfinalnim mečevima, jer njegov udarac sa distance ne bi odbranila ni dvojica Nojera. Francuz je raspalio po lopti koja je kao tane zatresla prečku a potom završila u maloj mreži za prednost gostiju od 0:1!

Utihnula je "Alijanc Arena" u tom trenutku ali je Patris Evra zapravo samo probudio zver iz Minhena koja je do tog trenutka igrala fudbala i čekala da protivnik prvi povuče potez.

Euforija kod fudbalera Mančester Junajteda dovela je do toga da Fil Džons zaboravi na defanzivne zadatke kada je Bajern krenuo sa centra što su Riberi i Mandžukić ekspresno kaznili. Stuštio se Francuz po levoj strani Bajernovog napada, centrirao u peterac, gde Mandžukić spremno dočekuje loptu i šalje je u mrežu nemoćnog De Hee za 1:1!

Od trenutka kada je Bajern izjednačio rezultat a Mančester i dalje mogao da se nada makar produžecima, postalo je jasno da Gvardiolin tim neće čekati na doigravanje i penale.

"Mašinerija" iz Minhena dodala je gas, stegla obruč oko gola gostiju a nije se dugo čekalo da De Hea drugi put na večerašnjem susretu izvadi loptu iz mreže. Runijev promašaj iz 62. predstavljao je poslednju nadu da Mančester može do čuda u prestonici Bavarske a samo šest minuta kasnije stigla je kazna u režiji Robena i Milera.

Lopta je sa leve došla na desnu stranu kaznenog prostora Mančester Junajteda, Roben je kroz noge Evri doturio loptu Mileru koji ispred Smolinga matira De Heu i trasira Bajernu put ka još jednom polufinalu Lige šampiona.

"Đavoli" su posle drugog primljenog gola ostali u "mlevenici" što je iskoristio Arjen Roben da u 76. minutu postavi konačnih 3:1 i overi plasman Bajerna iz Minhena u polufinale Lige šampiona.

Promene koje je Dejvid Mojes napravio u završnici, kada je na teren poslao Ćićarita i Januzaja, nisu donele ništa gostima iz Junajteda koji se časno opraštaju od elitnog fudbalskog takmičenja sa mišlju da naredne sezone ekipa možda i neće imati priliku da igra Ligu šampiona.

Bajern iz Minhena još jednom je dokazao koliko je superioran u odnosu na pojedine evropske timove a oni koji su se pored Nemaca domogli polufinala LŠ mogu da se prekrste uoči početka žreba i zamole svevišnjeg da ih ne ukrsti sa ekipom Pepa Gvardiole.