LŠ: Dortmund - Real (kraj)

• 24. april 2013.

• 20:34

Furiozna igra Dortmunda, četiri gola Levandovskog za pobedu ''Milionera'' od 4:1!!!

Fantastična atmosfera na ''Signal Iduna Parku'', prepune tribine, ''Milioneri'' će imati ogromnu pomoć navijača.

Utakmica je počela!

Dortmund u uvodnim minutima pokušava da uspostavi inicijativu, domaći tim uglavnom ima loptu u svom posedu, a do prve ozbiljne prilike došao je u šestom minutu meča!

dortmund navijaci

Bender je oduzeo jednu loptu na sredini terena, uposlio Rojsa, koji je probio kroz sredinu, šutirao o donji desni ugao, Lopez je odbio loptu do Levandovskog, koji iskosa sa leve strane nije uspeo da loptu prosledi u mrežu.

Ali, samo minut kasnije - gol! Dortmund vodi 1:0!

Novi atak ''Milionera'' doneo je rezultat, a u glavnoj ulozi, po svemu sudeći, novi tandem Bajerna od sledeće sezone, Gece-Levandovski!

Mario Gece je sa leve strane odlično centrirao pred gol gostiju, Levandovski je bio spretniji od Pepea i sa četiri-pet metara udaljenosti savladao Dijega Lopeza - 1:0!

dortmund

Tek u 14. minutu prvi nagoveštaj opasnosti pred golom domaćih. Ronaldo je prodirao, uposlio Modrića na ivici kaznenog prostora, ali je hrvatski reprezentativac zaustavljen bez prekršaja.

Real za sada prilično rezervisano delije na terenu, Dortmund i dalje ima više od igre, gosti u prvih dvadesetak minuta nisu ozbiljnije ugrozili gol Vajdenfelera.

Tek u 24. minutu prvi šut u okvir gola Dortmunda, Ronaldo je pokušao iz slobodnog udarca sa oko 25 metara, ali je golman Vajdenfeler izboksovao loptu.

Usledila su još dva opasnija prekida na polovini domaćih, ali Madriđani nisu uspeli da upute udarac ka golu.

U 32. minutu nova opasnost na drugoj strani. Blaščikovski je pobegao Koentrau na desnoj strani, utrčao u kazneni prostor, ali ga je u poslednjem trenutku stigao Iguain i izblokirao njegov udarac.

A onda, kakav šok za domaći tim u finišu prvog poluvremena! Ronaldo - 1:1!

ronaldo

Naime, prethodno je Rojs bio u prodoru na drugoj strani, kada je pao u kaznenom prostoru Reala posle duela sa Varanom.

Sudija se nije oglasio, da bi odmah zatim usledila kontra Reala preko Iguaina i Ronalda koju prva zvezda Madriđana pretvara u gol. Pritom je i Humels pogrešio i Vajdenfeler je stavljen pred svršen čin - 1:1!

Ipak, posle samo tri minuta igre u nastavku, Levandovski donosi novu prednost ''Milionerima'' - 2:1!

Još jedna diskutabilna situacija, Rojs je sa ivice kaznenog prostora uposlio usamljenog Levandovskog, gosti su očekivali da će biti dosuđen ofsajd, ali je gol priznat! Ofsajd zamka nije uspela!

levandovski

Već u 55. minutu novi talas oduševljenja na ''Signal Iduna Parku''! Dortmund vodi 3:1!

Ovoga puta Šmelcer je pokušao, lopta se odbila do Levandovskog, koji se oslobađa Modrića i pored Pepea šalje loptu pod prečku gola golmana Lopeza - 3:1!

Samo šest minuta kasnije još jedna sjajna prilika za domaće! Gindogan je sjajno probio kroz sredinu, izvukao se zatim na levu stranu, gađao u same rašlje, ali je Lopez uspeo da zakači loptu i izbije je u korner...

A onda, 66. minut - penal za Dortmund!

Ovoga puta nije bilo dileme za sudiju Kujpersa, Ćabi Alonso je oborio Rojsa, lopta ide na belu tačku.

Odgovornost je preuzeo fenomenalni Levandovski, koji postiže i četvrti gol - 4:1 za ''Milionere''! Posle Barse i Real je pred debaklom!!!

Murinjo je reagovao dvostrukom izmenom, na terenu su i Benzema i Di Marija, umesto Iguaina i Modrića.

Ali Dortmund ne posustaje! Levandovski u 78. minutu ima još jedan sjajan pokušaj, ovog puta sa dvadsesetak metara, međutim Lopez uspeva da izbije loptu u korner.

Dortmund: Vajdenfeler, Subotić, Humels, Pišček, Šmelcer, Bender, Gindogan, Gece, Rojs, Blažikovski, Levandovski.

Real: Lopez, Varane, Pepe, Ramos, Koentrao, Kedira, Ozil, Alonso (Kaka od 80.), Modrić (Di Marija), Ronaldo, Iguain (Benzema).

(foto: beta)