LŠ - Dinamo i Steaua rutinski

• 16. jul 2013.

• 21:54

Kompletiran je spisak prvih mečeva drugog kola kvalifikacija za LŠ zakazanih za utorak. Plasman u treće kolo već su obezbedili Dinamo iz Zagreba i Tbilisija, kao i Steaua. Viđena su i iznenađenja, pa šampione Belorusije i Moldavije čeka težak posao u revanš susretima.

Odigrano je osam utakmica drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Iako su kvalifikacije praktično tek počele, danas smo imali prilike da vidimo nekoliko iznenađenja ali i ubedljivih pobeda timova koji su slovili za favorite.

Popodnevni termin bio je rezervisan za iznenađujuće trijumfe Šahtjora iz Kazahstana i Hafnarfjordura sa Islanda koji su minimalnim pobedama nad BATE-om i Ekranasom stvorili sebi nešto izglednije šanse za plasman u treće kolo no što su im davane pre današnjih susreta.

Kada su klubovi iz našeg komšiluka u pitanju, može se reći da je utorak bio berićetan za timove iz bivše SFRJ, osim za Vardar.

Dinamo iz Zagreba
je na gostovanju šampionu Luksemburga već obezbedio plasman u treće kolo trijumfom od 5:0. Šampion Hrvatske mučio se tokom prvih 45 minuta ali je "petardom" u drugom poluvremenu rešio pitanje plasmana u dalji tok kvalifikacija.

Sutjeska je remijem u Tiraspolu uspela da dovede sebe u položaj da za sedam dana neočekivano dođe do prolaska u treće kolo kvalifikacija za LŠ. Nikšićani su odigrali 1:1 protiv objektivno kvalitetnijeg Šerifa pa sada mogu do istorijskog plasmana u treće kolo kvalifikacija.

Željezničar je poražen u Češkoj od Viktorije ali rezultat od 4:3 garantuje ekipi iz Sarajeva dobar procenat šansi da se plasira u treće kolo kvalificija.

Steaua je bila ubedljiva i slavila kao domaćin sa 3:0 nad Vardarom, pa je tako samo šampion Makedonije ostao kratkih rukava od svih timova iz bivše SFRJ koji su danas izlazili na teren pošto je i Maribor remijem bez golova na Malti ostvario dobar rezultat pred revanš meč sa Birkirkarom.