LŠ - Dinamo i PSV uspešni, Biševac heroj Liona!

• Autor: Miloš Marković

• 30. jul 2013.

• 23:08

Odigrane su poslednje tri utakmice prvog takmičarskog dana u okviru trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Poslednje tri utakmice današnjeg programa donele su pobede domaćih timova.

U Zagrebu je domaći Dinamo, na suspendovanom 'Maksimiru', odneo pobedu nad ekipom moldavskog Šerifa.

Hrvatski tim je slavio minimalnim rezultatom i golom Rukavine koji je tek u finišu meča slomio otpor žilavih gostiju. Vredi pomenuti da je za Šerif igrao i doskorašnji fudbaler Crvene zvezde, Brazilac Kadu.

Inače, takođe je bitno pomenuti da su na 'Maksimiru' i pored suspentzije i opomena,odjekivale pogrdne pesme i povici protiv uprave na čelu sa Zdravkom Mamićem.

U Holandiji je PSV Ajndhoven odigrao meč protiv belgijskog Varegema.

Slavili su domaći rezultatom 2:0, a golove su postigli Depaj u 62. minutu i Lokadija u 75. minutu. Lokadija je tako postigao pogodak samo tri minuta pošto je ušao u igru umesto Matavša.

Poslednja utakmica današnjeg programa odigrana je u Francuskoj.

Ekipa Liona je dočekala tim Grashopersa za koji je na današnjem meču svih 90 minuta igrao i nekadašnji igrač Zvezde, Vilotić.

Francuzi su ostvarili minimalni trijumf, a junak je svakako sprski reprezentativac Milan Biševac koji je pogotkom u 64. minutu doneo trijumf svom timu.