LŠ - Di Marija savladao "svoje", "Modri" bombardovali Atalantu, Juventus ispustio pobedu!

• 18. septembar 2019.

• 22:54

Završeno je prvo kolo Lige šampiona.

LŠ - Di Marija savladao
"Jorgandžije" stigle do 2:2 u zadnjim minutima meča, PSŽ savladao Real Madrid, Siti odličan u Ukrajini, "Boginja" uništena u Zagrebu sa 4:0.

Grupa A

PSŽ - Real Madrid 3:0

Parižani su odmah krenuli u inicijativu, na samom početku meča imamo sumnjivu situaciju kada Militaa lopta pogađa u ruku u njegovom šesnaestercu, ali se sudija nije oglašavao. Najraspoloženiji u domaćem timu je bio Anhel di Marija koji ovaj period igre završava sa dva postignuta gola. Bivši "kraljević" koristi asistenciju Bernata u 14. minutu i iz vrlo teške pozicije daje gol Kurtoi.

Argentinac udvostručuje prednost Parižana u 33. minutu, Kurtoa nije mogao ništa protiv odličnog šuta sa nekih osamnaest metara. Ubrzo se na semafor upisuju i Madriđani preko Bejla, ali je gol Velšanina ubrzo poništen zbog igranja rukom.

Imao je Di Marija i šansu za het-trik, dok je sa druge strane pretio Benzema kojem je u 77. minutu poništen i gol zbog ofsajda.

Grupa C

Dinamo Zagreb - Atalanta 4:0

"Modri" su "zgazili" goste iz Italije u prvom poluvremenu. Hrvatski tim je poveo već posle desetog minuta golom Leoavaca da bi kasnije na scenu stupio Oršić koji postiže dva gola u razmaku od desetak minuta. Dvadesetšestogodišnjak prvi gol postiže u 31. minutu preciznim šutem sa ivice šesnaesterca da bi u 42. minutu iskoristio sjajnu asistenciju Ademija.

Neverovatni Oršić overava svoj het-trik i dovodi Dinamo u prednost od 4:0 u 68. minutu.

Šahtjor - Mančester Siti 0:3

Izabranici Pepa Gvardiole su sjajno odigrali prvo poluvreme na gostovanju u Ukrajini. Šampion Engleske je već posle prvih 45 minuta imao odličnu prednost od 2:0. Kod prvog gola je Gundogan asistirao Marezu za gol u 24. minutu da bi mu Alžirac vratio asistenciju petnaest minuta kasnije za veliko vođstvo na kraju prvog dela igre.

Svoj gol postiže i Gabrijel Žezus na asistenciju De Brujnea, Siti je poveo sa 3:0 u 76. minutu meča, bila je ovo sjajna kontra "građana".

Grupa D

Atletiko Madrid - Juventus 2:2

Može se reći da su Simeonovi puleni bili aktivniji tokom prvih 45 minuta igre, u par navrata je zapretio Žoao Feliks, ali je u oba navrata sjajno intervenisao Ščesni na golu Juventusa. Na pauzu se otišlo sa rezultatom 0:0, ali su "bjankoneri" već na startu šokirali "Vandu".

Igrao se 48. minut kada je Iguain sjajno uposlio Huana Kvadrada koji dovodi "staru damu" u prednost odličnim udarcem, Oblak se nije ni mrdnuo.

U 65. minutu je već stajalo 2:0 za Juventus, sjajnu kontru su istrčali igrači "stare dame", Aleks Sandro pogađa Matuidija u 'trepavicu' Francuz udvostručuje prednost svog tima.

"Jorgandžije" smanjuju na 2:1 preko Stefana Savića, odlična akcija Atletika iz prekida u 70. minutu.
Madriđani su kasnije reklamirali penal zbog ruke Bonućija, ali je meč nastavljen.  Simeonovi momci ipak stižu do izjednačenja, rezerivsta Erera koristi asistenciju Tripijea u 90. minutu posle kornera.

Bajer Leverkuzen - Lokomotiv Moskva 1:2

Gosti iz Moskve su poveli već u šesnaestom minutu. Kombinovali su Žoao Mario i Krihovjak, na kraju Poljak odlično završava akciju i dovodi Moskovljane u prednost. Ipak samo posle devet minuta, štoper gostiju Hovedes nesrećno postiže auto-gol te je u 25. minutu stajalo 1:1 na semaforu.

Ipak "farmaceuti" još jednom primaju gol, ovog puta strelac za Lokomtivu jeste Barinov koji donosi još jednom prednost svom timu, igrao se 37. minut. Ovo je ujedno bio i krajnji rezultat meča na "Baj Areni".