LŠ - Čuda se nastavljaju, Atletiko u polufinalu!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 09. april 2014.

• 22:36

Apsolutno zasluženo u polufinalu Lige šampiona gledaćemo Atletiko Madrid koji je u revanš meču bio bolji od Barselone rezultatom 1:0.

Sjajna atmosfera na Kalderonu, od samog starta se videlo da će fudbaleri Atletika imati i dvanaestog igrača.

Treba napomenuti i da Atletiko nije izgubio niti jednu utakmicu ove sezone u Ligi šampiona.

Barselona je meč počela u svom tipičnom stilu, preuzela je sredinu terena, ali je njihova prepoznatljiva igra trajala samo do 5. minuta i udarca Lea Mesija.

Igrao se 6. minut kada je ekipa Atletika prvi put zapretila, što je i bilo dovoljno da Madriđani povedu.

Adrian je dobio loptu, pucao iz sve snage ka golu sa nekih 10-ak metara i pogodio stativu, lopta se odbila do Vilje koji je uputio centaršut, najviši u skoku je bio pomenuti Adrian, a iz neposredne blizine nije bilo teško Kokeu da pogodi gol, bilo je već tada 1:0!

Gol pogledajte OVDE.

Ovo je bio Kokeov prvi gol u 10 mečeva koliko je odigrao protiv Barse.

Atletiko je potpuno preuzeo inicijativu u tim trenucima i bio bolji tim, a već u 11. minutu prednost je mogla biti duplirana. Slično kao što je kod gola stativu pogodio Adrian, sada je to uradio Vilja, samo sa suprotne strane. Ipak, ostalo je 1:0.

Mesi je glavom pokušao da vrati Barsu u igru, ali je lopta prošla tik pored stative gola Kurtoe.

Igrao se 17. minut kada se ponovo uzdrmao gol Barselone. Sjajno je Vilja istrčao kontru, odlično je dobio loptu koju mu je glavom poslao Garsija, tukao ka golu Pinta, ali se nakon obe stative uzdrmala i prečka, ostalo je 1:0.

Niti jedan tim nije pogodio više puta okvir gola na utakmici protiv Barselone 10 godina u Ligi šampiona, a Atletiko je to učinio za samo 17. minuta.

Moglo je Atletiku da se obije o glavu sve što se desilo do tada. Nejmar je promešao par igrača po levoj strani, uputio loptu ka Mesiju, ovaj šutirao sa više od 10 metara, ali samo pored gola.

Nešto mirniji deo susreta igrao se u periodu do 40. minuta, kada smo videli novo uzbuđenje pred golom Pinta koji još nije imao zapaženu intervenciju.

Maskerano je startovao nad Adrianom, ovaj je pao u šesnaestercu gostiju, ali je Hauard Veb odmahnuo rukom i pokazao fudbaleru domaćih da ustane. Ispravna odluka engleskog sudije.

Samo dva minuta kasnije na suprotnoj strani slična situacija, Fabregas pada u kaznenom prostoru Atletika, ali je Hauard Veb ponovo ispravno postupio nedosudivši penal, tako da je rezultat do kraja poluvremena ostao 1:0.

Spain Soccer Champions League

Počelo je sa uzbuđenjima i u drugom poluvremenu, Nejmar je dobio loptu od Mesija u prazan prostor, izašao sam ispred Kurtoe, ali je Belgijanac panterskom intervencijom bio bolji od Brazilca.

Gledali smo nešto bolju Barselonu u prvih deset minuta drugog poluvremena.

Ateltiko se prvu izgledniju šansu imao preko Dijega, šutirao je iz mrtvog ugla, ali je Pinto dobro sačuvao svoj gol i ostavio Katalonce u meču.

Ponovo je Atletiko bio opasniji, Mesi je u 71. minutu izgubio jednu loptu na sredini terena, fudbaleri Atletika su odlično istrčali kontru, Gabi je izašao sam ispred Pinta, ali je ovaj ponovo spasio Barsu.

Igrao se 72. minut, a Hauard Veb je morao da dosudi kazneni udarac za domaću ekipu. Vilja je dobio jednu loptu u šesnaestercu, Maskerano ga je očigledno faulirao, ali je Veb odmahnuo rukom.

Jedno je bilo sigurno, znali smo da ćemo gledati odličnu utakmicu do kraja imajući u vidu da Barsa mora da postigne gol.

Nejmar je propustio odličnu šansu u 80. minutu, glavom je tukao ka golu, ali je lopta prošla milimetar pored stative Kurtoe.

Meč se privodio kraju, navijači Atletika su bili neverovatni, a fudbaleri Barselone sve nemoćniji.

Atletiko je ponovo zapretio u 89. minutu, Rodrigez je šutirao, ali je Pinto ponovo reagovao sjajno.

Do kraja meča se ništa interesantnije nije desilo, slavlje Simeonea i ekipe je moglo da počne, Atletiko je apsolutno zasluženo u polufinalu, a Barselona se neće naći tamo nakon 6 godina!