LŠ - Čelsi bez milosti na Drogbinom povratku

• Autor: Vladimir Nestorović

• 18. mart 2014.

• 22:38

Emotivni povratak Didijea Drogbe na 'Stamford Bridž' ipak nije bio tako uzbudljiv na samom terenu, pošto je Čelsi bez većih problema stigao do lake pobede, a prednost je mogla da bude i mnogo veća. Konačan rezultat - Čelsi-Galatasaraj 2:0.

Iako je posle nerešenog rezultata iz prve utakmice turski klub gajio nade kako bi posle Juventusa mogao da izbaci još jednog favorita, to se nije dogodilo. Čelsi je veoma lako stigao do trijumfa pred svojim navijačima, a pobeda je mogla da bude i mnogo ubedljivija.

Sve je počelo u četvrtom minutu, kada je Azar proigrao Oskara na desnom krilu, a ovaj pronašao Samjuela Etoa, koji uspeva da savlada Musleru. 'Plavci' su i posle vodećeg gola nastavili da kontrolišu igru, a stiče se utisak da su preterano komplikovali u nekoliko situacija kada su imali višak u kaznenom prostoru Galatasaraja.

Dobre prilike propustili su Teri i Vilijan u periodu između tridesetog i četrdesetog minuta, a onda je nakon jednog prekida prednost duplirao Geri Kejhil. On je natrčao na odbijenu loptu i sa svega par metara zakucao je u mrežu Galate.

Drugo poluvreme donelo je veoma nezanimljiv meč, pun prekida i kartona, što je Čelsiju i odgovaralo, pa su tako veoma iskusno priveli meč kraju i priključili se Real Madridu, Barseloni, Pari Sen Žermenu, Bajernu i Atletiko Madridu, koji su već obezbedili plasman u osminu finala Lige šampiona, a u finišu beležimo i solidnu priliku Fernanda Toresa, ali je on šutirao pravo u Musleru.