utorak 10.03.2020.
22:54

Murinjov tim bez gola u oba meča.

EPA-EFE/FILIP SINGER

Sabicer kapitenski sa dva gola potopio nade "pevaca" već u prvom delu igre, gosti bez žara za preokretom. Overu četvrtfinala donosi rezervista Forsberg (3:0).

Totenhem se držao tek deset minuta, Murinjovi puleni su imali i par akcija koje su ulivale nadu navijačima "pevaca", ali je sve to potopio Sabicer sjajnim golom sa dvadesetak metara u 10. minutu meča.

Devet minuta posle toga Verner postiže gol na asistenciju Anhelinja, ali gol Nemca je poništen zbog ofsajda. Ipak samo dva minuta kasnije na semaforu stoji 2:0 za domaće!

Orije po ko zna koji put pravi grešku pri proceni pada lopte, Anhelinjo koristi kiks desnog beka i upošljava svog kapitena. Sabicer glavom donosi 2:0!

Do kraja susreta Verner i Šik su imali sjajne prilike, ali Ljoris je bio na mestu. Sa druge strane jedinu vrednu šansu za goste beleži Lo Selso, ali bez promene rezultata.

U nastavku dosta mirniji tempo, delovalo je da su se "pevci" pomirili sa eliminacijom. Verner je ponovo pripretio, ali njegov šut ide iznad gola. Kod gostiju najagilniji je Dele Ali, reprezentativac Engleske je imao i dobru priliku petnaestak minuta pred kraj meča, međutim Gulaši je na pravom

Ubedljivu pobedu od 3:0 donosi rezervista Forsberg koji nije ni minut proveo na terenu, zamenio je Sabicera i preuzeo pelcer od kapitena.

RB Lajpcig prolazi dalje u četvrtfinale Lige šampiona sa ukupnim rezultatom od 4:0.