• 25. februar 2020.

• 22:55

Napolitanci pružili bolju partiju.

LŠ - Bez pobednika u
Nerešeno na "San Paolu", Napoli poveo, ali je Barseloni bila dovoljna samo jedna prilika da izjednači (1:1).

Prvo poluvreme je prošlo u incijativi Barselone, ali igrači Napolija su bili sjajno postavljeni u odbrani i pretili iz kontri. Španci su imali posed, međutim bez dobrih šansi dok su Napolitanci itekako znali da naplate svoje.

To se desilo u tridesetom minutu. Uporni Zelinski stiže do lopte, šalje do Mertensa koji koristi ovu priliku bez greške. Napoli vodi na isteku pola sata igre. Imao je i Insinje priliku da udvostruči prednost na samom kraju prvog dela igre, ali šut kapitena domaćih ide pored stative.

U nastavku ista priča, ali ovaj put Barsa koristi svoju priliku. Buskec sjajno upošljava Semeda koji dodaje Grizmanu. Francuz je imao lakši deo posla, 1:1 u 57. minutu.

Ubrzo nakon toga Insinje prolazi između Vidala i Pikea, šutira, ali Ter Štegen je odličan. Nemac je morao još jednom da čini čuda samo minut kasnije kada brani Kaljehonu veliku priliku jedan na jedan.

Mesi preti u 75. minutu posle duplog pasa sa Vidalom, ali Maksimović na vreme ulazi u blok Argentincu. Usledio je opasan korner Katalonaca, ali šut Umtitija ide preko prečke.

Barselona je završila meč sa igračem manja, Arturo Vidal pravi faul a onda i naseda na provokaciju Ruija te je Čileanac dobio dva žuta kartona u 89. minutu.

Nikola Maksimović je odigrao ceo meč sa par odličnih intervencija.

Barselona će u revanšu igrati bez Vidala i Buskeca zbog kartona, čeka se i pregled Pikea koji je morao ranije zbog povrede da izađe. Sa druge strane Gatuzo čeka rezultate pregleda za Drisa Mertensa koji je izašao posle sat vremena igre,