LŠ - Bez pobednika na Bosforu

• Autor: Boban Filipović

• 26. februar 2014.

• 22:40

Čelsi poveo ranim golom Toresa u Istanbulu, domaćin izjednačio sredinom drugog dela igre. Na osnovu prikazanog, remi se čini kao najrealniji rezultat.

Meč 1/8 finala Lige šampiona između Galatasaraja i Čelsija privukao je dosta pažnje jer je to prvi put da Didije Drogba igra protiv 'Plavaca' od odaska sa 'Stamford Bridža', gde ima status legende.

Turci su ugostili Murinjovu četu u grotlu 'Turk Telekom Arene' u Istanbulu, ali gosti iz Londona nisu mogli da požele bolji start.

Igrao se 9. minut, Aspilikueta je oduzeo jednu loptu na poziciji levog beka odigrao kvalitetan dupli pas sa Šurleom, ušao u šesnaesterac, zavrnuo u sredinu, gde Fernando Tores rutinski šalje loptu u mrežu.

Galata od tog trenutka preuzima inicijativu, ali Murinjova postavka u odbrani je fenomenalna i ostavlja domaćinu samo mogućnost da proba pokušajima iz daljine od kojih izdvajamo Hajrovićev i Telesov.

S druge strane, to je ostavilo dosta prostora sa kontranapade u kojima su prednjačili Vilijan i Azar. Tores je ovoj dvojici svojim kretnjama sjajno otvarao prostor nsvlaćeči centar pažnje protivničke odbrane na sebe, ali zbog malog broja igrača u završnici (tek pokatkad se priključiivao Ramireš koji je ranije povredio nos) se rezultat ipak nije menjao, te gosti odlaze na odmor s minimalnom prednošću.

U nastavku slična priča, Galatasaraj napada, Čelsi čeka priliku da reši meč iz kontranapada, ali su oni sada ređi no u prvom delu zbog dobrog presinga Manćinijevih pulena. Igra se dosta oštro, sudija Velesko deli žute kartone bez pardona.

Najava izjednačenja desila se u 63. minutu kada je do tada neprimetni Drogba dobio vazdušni duel sa Ivanovićem, trznuo glavom ka golu, na loptu naleće Selčuk, ali pogađa stativu.

Nagrada stiže samo dva minuta kasnije, Snajder izvodi korner s leve strane, Teri je zaspao u svom petercu, a Čeđu sa tri četriri metrara neometen savladao Petra Čeha koji je ostao na liniji svog gola – 1:1, za erupciju oduševljenja na tribinama.

Turkey Soccer Champions League

Stari lisac Murinjo tada pojačava defanzivu, u strahu od preoktera uvodi Obija Mikela umesto Šurlea sa janom i neskrivenom željom da što više umrtvi utakmicu.

Neposredno posle primljenog gola, Tores je imao dobar solo prodor s leve strane, ali završni uradac mu je Muslera ukrotio bez većih problema.

Nekoliko minuta kasnije, 'Posebni' vadi iz igre španskog centarfora i jedinog strelca za 'Plavce', a  na teren šalje Samija Etoa.

Galatasaraj agilniji u finišu, beležimo dobar pokušaj Aleksa Telesa iz 75. minuta sa oko 25 metara, ali Čeh vrhovima prstiju izbacuje loptu u korner.

Nije bilo većih uzbuđenja do kraja, završilo se remijem, rezultat koji svakako više odgovara Murinjovoj ekipi.

Srpski reprezentativac, Bane Ivanović, odigrao je sasvim solidno za 'Plavce' i proveo svih 90 minuta na terenu.