LŠ - Bešiktaš u osmini finala, Maribor iznenadio, ali ne može ni u LE!

utorak 21.11.2017.
19:50

Dva nerešena rezultata u prva dva meča petog kola Lige šampiona.

EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU

U okviru petog kola grupe G, sastale su se dve prvoplasirane ekipe, a Bešiktaš je uspeo da obezbedi plasman u narednu fazu.

Porto je poveo protiv Bešiktaša, gol je postigao Felipe, odlično se snašao u kaznenom prostoru domaćih i uspeo je da savlada golmana Fabrisija za 0:1.

Ipak, domaći su napadali i uspeli da do kraja poluvremena stignu do izjednačenja.

Tosun je uspeo da prodre po levoj strani, prevario par fudbalera na sjajan način, uposlio Talisku kome nije bilo teško da se upiše u strelce za 1:1 i prolazak dalje Bešiktaša.

Duško Tošić je igrao 45 minuta.

Bešiktaš 11
Porto 7
Lajpcig (-1) 4
Monako (-1) 2

U drugom meču igrali su Spartak iz Moskve i Maribor, a golova nije bilo sve do pred sam kraj. Ze Luis je doveo domaće u prednost i dao im je veliku nadu da mogu u drugi krug, ali je ta nada značajno smanjena nakon gola Maribora koji je postigao Jasmin Mešanović u drugom minutu nadoknade.

Zanimljivo da je ovo drugi bod Maribora, i ovaj je došao nakon utakmice protiv Spartaka iz Moskve uz isti rezultat.

Ovaj nerešen ishod najviše odgovara Liverpulu i Sevilji koji večeras igraju svoj meč. Maribor je izgubio sve šanse da se nađe i u Ligi Evrope.