utorak 20.02.2018.
22:37

Šampion Nemačke jednom nogom u četvrtfinalu. Bešiktaš dugo odolevao, nakon isključenja Domagoja Vide stvari krenule nizbrdo.

Epa/Ronald Wittek

Fudbaleri minhenskog Bajerna upisali su ubedljiv trijumf u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona sa Bešiktašom. Gostovanje u Istanbulu trebalo bi da predstavlja formalnost.

Aktuelni šampion Nemačke tukao je istanbulske "Orlove" sa 5:0 (1:0) u prvom susretu osmine finala Lige šampiona odigranom na "Alijanc Areni", a utakmica je praktično bila rešena u 16. minutu kada je Domagoj Vida potpisao "smrtnu presudu" gostima.

Već u uvodnih petnaest minuta domaći su imali potpunu kontrolnu nad situacijom na terenu ali i tri solidne prilike za postizanje gola preko Tomasa Milera, Artura Vidala i Kingslija Komana.

Nakon prve trećine prvog poluvremena dogodio se momenat koji je u najvećoj meri odlučio dalji tok susreta. Grešku kapitena Bešiktaša morao je da "pegla" Domagoj Vida koji je kao poslednji igrač odbrane rušio Levandovskog što je rezultiralo isključenjem!

Situaciju iz 16. minuta pogledajte OVDE!

Od tog momenta kola su krenula nizbrdo za goste iako treba reći da je Bešiktaš disciplinovanom i požrtvovanom igrom uspeo da odbije naleta Bajerna sve do same završnice prvog dela.

Pitanje je da li bi pobeda Bavaraca bila ovako ubeljiva da je Vagner Lav u 19. minutu iskoristio opuštanje odbrane domaće ekipe i loptu smestio u mrežu posle udarca sa ivice kaznenog prostora. Lopta je završila tik preko prečke.

Mnogobrojne opasne akcije Bajerna u prvom delu nisu rezultirale golom za vođstvo ali jeste ona iz 43. minuta kada se Tomas Miler odlično snašao u petercu i proturio loptu kroz noge golmanu Bešiktaša!

Pogodak Tomasa Milera pogledajte OVDE!

Domaći su na odmor otišli sa golom prednosti, a u nastavku je usledila očekivana katastrofa Bešiktaša. Bajern je u drugom poluvremenu počastio "Orlove" sa još četiri gola i tako praktično stavio tačku na ovaj dvomeč pre puta u Istanbul.

Domagoj Vida

Sedam minuta igre u nastavku bilo je dovoljno Bajernu da duplira prednost preko Kingslija Komana, a od 52. do 88. minuta Bavarci su još tri puta zatresli mrežu Bešiktaša.

Drugi gol na utakmici pogledajte OVDE!

Tandem Miler - Levandovski zapečatio je sudbinu gostiju. Kapiten Bajerna pogodio je drugi put na utakmici u 66. minutu, a Poljak je "Doppelpack-om" u 79. i 88. minutu stavio višnju na vrh torte.

Drugi gol Tomasa Milera pogledajte OVDE, a četvrti na utakmici OVDE! Kako je Robert Levandovski postigao peti gol na meču možete videti OVDE!

Pored četiri postignuta gola u nastavku Bajern je imao još nekoliko odličnih prilika da pobedu učini ubedljivijom, pa tako treba pomenuti stativu Levandovskog iz 50. i Martinezovu bombu iz 86. minuta.

Jedinu priliku u drugom delu Bešiktaš je imao preko Taliske u 75. minutu ali na kraju gosti nisu mogli do počasnog gola.

Revanš utakmica koja bi trebalo da bude formalnost zakazana je za 14. mart.