LŠ - Batšuaji obezbedio "Plavcima" tri boda u Amsterdamu, Lajpcig okrenuo prvaka Rusije

• Autor: Nikola Miloradović

• 23. oktobar 2019.

• 20:53

U okviru trećeg kola grupne faze Lige šampiona u terminu od 18:55h odigrana su dva duela.

LŠ - Batšuaji obezbedio
Fudbaleri Čelsija slavili su na gostovanju u Amsterdamu protiv Ajaksa sa 0:1 (0:0).

Ajaks je stigao do prednosti u 36. minutu, strelac je bio Kvinsi Promes.

Ipak, gol holandskog reprezentativca je poništen zbog ofsajda, što je utvrđeno nakon pregledavanja snimka.

U finišu utakmice, džoker Miši Batšuaji donosi pobedu ekipi Frenka Lamparda. Pulišić je nakon par driblinga ubacio loptu sa leve strane pred gol domaćina, ona je nekako došla do Belgijanca, koji postiže efektan pogodak za 1:0.

Do kraja nije bilo promene rezultata, velika pobeda za četu Frenka Lamparda.

Lajpcig je slavio kod kuće protiv Zenita i to nakon preokreta, na kraju je bilo 2:1 (0:1).

Poveli su gosti iz Sankt Petersburga u 25. minutu, sjajan gol postigao je Rakitski.

Otišlo se sa 0:1 na odmor, da bi za samo 15 minuta igre u nastavku domaćin došao do preokreta.

Igrao se 49. minut kada se Lajner upisao u listu strelaca, na asistenciju Sabicera, da bi 10 minuta kasnije preokret domaćinu doneo upravo Sabicer, austrijskom reprezentativcu je asistirao Klosterman.

Do kraja nije bilo promene rezultata, pa je tako Lajpcig ostvario drugu pobedu u grupnoj fazi LŠ ove sezone.