LŠ - Barsi trijumf posle sumnjivog jedanaesterca!

• Autor: Vladimir Nestorović

• 18. februar 2014.

• 22:34

Fudbaleri Barselone uspeli su da slave na veoma teškom gostovanju na 'Etihadu' protiv Mančester Sitija, a konačan rezultat bio je 0:2.

Uprkos očekivanju javnosti da će u duelu Mančester Sitija i Barselone 'prštati' na sve strane, to se ipak nije dogodilo, a kada su bile poznate postave timova, jasna je bila odluka Manuela Pelegrinija da se brani i iz kontranapada pokuša da dođe do gola Katalonaca.

Ovakvu igru gledali smo u najvećem delu prvog poluvremena, a za to vreme videli smo zaista malo pravih prilika. Sporna situacija iz prvih 45 minuta je veoma oštar start Aleksandra Kolarova sa dve noge, posle koga je sudija Erikson odlučio da mu da žuti karton, iako je mirne duše mogao da pokaže i crveni.

Ipak, ono što nije uradio u prvom, Erikson je ispravio u drugom delu igre. Igrao se 53. minut, Vensan Kompani je ostao iza linije svoje odbrane, Mesi nije bio u ofsajdu, a Martin Demikelis je bio primoran da ga sruši na ivici kaznenog prostora. Zasluženo je dobio crveni karton, ali nije najjasnije da li je u pitanju bio i jedanaesterac, što je bila odluka sudije.

Siguran izvođač najstrože kazne bio je Leo Mesi i tako postao prvi igrač koji je postigao 30 golova u eliminacionoj fazi Lige šampiona, a konačno je postigao pogodak protiv engleskog tima na gostovanju, što mu nije pošlo za rukom u prethodnih 712 minuta.

APTOPIX Britain Soccer Champions League

Manuel Pelegrini reagovao je i na teren poslao Džoliona Leskota i Samira Nasrija, a iz igre su izašli Aleksandar Kolarov i Hesus Navas.

Usledila je sjajna prilika za Barselonu u 68. minutu, kada je Dani Alveš ušao u kazneni prostor i imao dosta prilika, ali nije bio precizan.

Zatim su na teren ušli Nejmar umesto Sančeza i Edin Džeko umesto Alvara Negreda.

Barsi je potom poništen čist pogodak, pošto je pomoćni arbitar podigao zastavicu iako ofsajda nije bilo. Uzvratio je Siti preko Davida Silve, koji je grudima prihvatio loptu sa desne strane i šutirao slabijom, desnom nogom, ali je odlično bio postavljen Viktor Valdes.

Igru je napustio i Fabregas, a umesto njega je ušao Serđi Roberto, jasna je bila namera Martina da se sačuva sopstveni gol u preostalom delu utakmice.

To je i uspeo, a šlag na tortu bio je pogodak koji je stigao u poslednjem minutu meča. Nejmar je odigrao sjajan pas u kazneni prostor, Kliši se okliznuo, a Dani Alveš proturio loptu kroz noge golmana Harta. Golove sa meča pogledajte OVDE.

'Građane' u revanšu očekuje veoma težak zadatak, ali će morati znatno ofanzivnije da krenu na sve ili ništa i nadaju se pobedi, dok se Katalonci sa dva gola prednosti zadovoljni vraćaju u Barselonu i sa optimizmom čekaju naredni meč.