LŠ - Barsa ide dalje, Napoli zna sa Liverpulom, drama u Lajpcigu, velika pobeda za Inter!

Nemci magično do nokaut faze, Salcburg se ne predaje, Ajaks na pragu druge faze.

Grupa E

Genk - Salcburg 1:4 (0:2)
Liverpul - Napoli 1:1 (0:1)

Salcburg je u finišu prvog poluvremena stigao do dva gola prednosti.

Najpre je Daka doneo prednost gostima iz Austrije u 43. minutu, da bi samo dva minuta kasnije Minamino povisio na 2:0.

Sredinom drugog poluvremena Hvang je otklonio sve dileme, Samata je potom postigao utešni gol za domaćina, da bi konačan rezultat postavio nestvarni Haland svojim osmim golom u LŠ ove sezone.

Ponovo je Napoli pokazao da ume sa Liverpulom, savladali su ih na "San Paolu", ali će morati da se zadovolje bodom na "Enfildu".

Poveli su u 21. minutu, Dris Mertens je pogodio na asistenciju Di Lorenca.

Sa 0:1 se otišlo na odmor, da bi u drugom delu rezultat poravnao Dejan Lovren, na asistenciju Milnera.

Potpuna dominacija "Redsa" u nastavku, ali je Napoli izdržao, pa će se u poslednjem kolu odlučivati o prolasku u narednu fazu.

Grupa F

Barselona - Borusija Dortmund 3:1 (2:0)
Slavija Prag - Inter Milan 1:3 (1:1)

Barsa je nekako rutinski odradila duel sa "Milionerima", imali su 2:0 nakon prvih 45 minuta, tokom koji su apsolutno dominirali.

Poveli su 29. minutu preko Suareza, asistirao mu je Mesi, da bi samo četiri minuta kasnije Urugvajac uzvratio uslugu Argentincu, Mesi pogađa za 2:0.

Dobra igra Barse i u nastavku, u 67. minutu nakon sjajnog pasa Mesija na 3:0 je povisio Grizman.

Gol nade za goste postiže Džejdon Sančo u 77. minutu, lepo se snašao u kaznenom prostoru rivala nakon pasa Brandta.

U finišu su gosti pogodili i prečku, ali promene rezultata nije bilo, pa Barsa ide dalje.

Što se tiče utakmice u Pragu, Slavija se dobro držala sve do poslednjih 10ak minuta.

Poveli su gosti iz Milana u 19. minutu, preko Lautara Martineza.

Ipak, Slavija je poravnala u 37. minutu, precizno je penal izveo Suček.

U drugom delu ekipa Antonija Kontea ipak stiže do jako važnog trijumfa, Romelu Lukaku pogađa mrežu ekipe iz Praga u 81. minutu za novu prednost Intera.

Na 3:1 je potom povisio Martinez na asistenciju Lukakua, da bi Belgijanac potom postigao i svoj drugi gol na utakmici, ali je on poništen zbog ofsajda.

Grupa G

Zenit Sankt Petersburg - Olimpik Lion 2:0 (1:0)
RB Lajpcig - Benfika 2:2 (0:1)

Benfika je povela u Lajpcigu preko Picija u 20. minutu, da bi Karlos Vinisijus nakon 15 minuta igre u drugom delu povisio na 2:0.

Domaćin je bio bolji rival, ali su gosti koristili svoje prilike za razliku od njih.

Ipak, Forsberg je izrastao u heroja nemačkog sastava, golovima u 89. i 96. minutu je poravnao rezultat i doneo bod ekipi Lajpciga.

Ovim remijem Lajpcig je obezbedio plasman među 16 najbolji, kako je u dva navrata savladao ekipu Zenita.

Grupa H

Valensija - Čelsi 2:2 (1:1)
Lil - Ajaks 0:2 (0:1)

Ajaks je na korak od 16 najboljih, na kolo do kraja imaju dva boda više od Valensije i Čelsija, zahvaljujući pobedi u Francuskoj.

Poveli su već u drugom minutu, Tadić je proigrao Zijeha, a ovaj sa ivice kaznenog prostora pocepao mrežu "Doga".

Nakon 15ak minuta igre u nastavku sjajni Kvinsi Promes je povisio na 2:0.

Pobeda Ajaksa, koji je u lepoj situaciji da obezbedi plasman u narednu fazu, ali se tome nadaju i Valensija i Čelsi, pa će biti veoma uzbudljivo u poslednjem kolu.

64 Komentara

_mladen_
Thursday, 28.11.2019
13:09

Malo mi je zao sto je od pocetka sezone Firmino proizveo najlepse asistencije i da ni jednu od tih asistencija suigraci nisu umeli da iskoriste, a dobijaju loptu na tacni.

12:43

Inter je iz bezizlazne situacije dosao u poziciju da sam odlucuje o svojoj sudbini. Konte svojim 'fanatizmom' motivise igrace za nastavak sezone. Kapiš?

NikkiCFC
Friday, 29.11.2019
21:16

Ja navijam za Inter u toj grupi ali kakvoj bezazlenoj situaciji? Pobedili Slaviju u gostima i sad vise nisu, ne razumem?

L F C
01:10

Jos jednom je se ispostavilo da nam napoli nikako ne lezi. Jos na pocetku kad sam video sastav znao Sam da ce biti tesko. Takodje i sudije su uticale Ali idemo dalje. Pozdrav braco redsi, glavu gore.
Y N W A

_mladen_
13:04

Klop je kriv sto ne leze, jer uvek igra bez imalo kreativnosti i jedina povezanost napada sa ostatkom tima su duge lopte stopera, jer sredina psotoji samo da jurca za loptom.

noxovac993
00:55

Znaci ako je ponisten gola palasu za vikend onda je trebao i lovrenu nocas... ah da liVARpul mora da se gura

Red blood
12:54

Da,vazi.
A nad VVD nista?

Rise up
00:50

Kad je Mesi raspolozen sve ide lagano. Odbrana Barselone barem 30% bolja kada ne igra pokeras,tviteras,teniser i svasta nesto jos Pike.

Liverpul Crna Gora
00:38

Klop kiksao, sramna ekipa, bek desni stoper, sredina trkaci bez kreacije, nejasno...opet su ih nabili, Napoli veze nije imao, ali plan mu nije uspio definitivno. Sto bi znacilo da laik kao ja misli da svaki mec treba da igraju sa preofazivnom postavom, mislim za meceve na enfildu

Stari
00:30

Klop ne zna da reši problem igre protiv ekipa koje se ovako brane, vezni red u kreativnom smislu smešan, povrede počinju da utiču na sastav, a činjenica da niko letos nije doveden može skupo da košta. Klupa katastrofa!!!

Red blood
00:22

Svi navijaci Liverpula ce u glas reci:"Zasto Gomez i Milner?",ali u situaciji kada je za vikend kolo PL,a vec u utorak/sredu sledece,mozda je ovo i bio pravi momenat da se Trentu da malo odmora,a i Djiniju,s' obzirom da bi Fabinjo svakako odmarao za vikend,da se pokusa Napoli dobiti ovako,a ako se eventualno ne uspe,onda vijati tu pobedu protiv Salzburga.
Igra u prvom je bila jako slaba i izuzev meca sa Sitijem,poslednjih 4-5 kola je ta prica uvek ista..uvek se juri zaostatak.
Brine me sto je Salzburg jako opasan tim i blizu smo eliminacije,ali..valjda sa Liverpulom tako mora.
Nadam se samo da je Fabinjo ok,pa da se spreme za Brajton i konacno jednu tekmu rutinski rese.

_mladen_
13:08

Ako vec igra Gomeza, moze da igra Oxa u sredini gde najbolje igra. Milneru svaka cast, ali brate on je u vecini slucajeva trkac kao Henderson i kako je on mislio da probije odbranu Napolija, kad napadaci dobijaju loptu samo ako ih stoper gadja. Ovo je Klop izgubio i previse je poceo da igra na neki rezultat, umesto da lepo izadje, pobedi i ocisti sebi malo raspored. Previse je ovo defanzivno bilo i bez imalo kreativnosti, jos Ox igra po krilima, sto jednostavno njemu ne ide. Mada kako bi drugacije Liverpul, ako se uvek ne hvata za poslednju slamku.

P. S.
00:20

Konačno nešto što je ličilo na dobar fudbal, bar u prvih 70-ak minuta dok su se kretali kako treba. Dortmund večeras nije bio ekipa koja je mogla ravnopravno da parira Barsi, a relativno lakoj pobedi je dosta doprineo Dembele svojom povredom, jer je pre nje dosta Messijevih sjajnih pasova išlo upravo njemu, što je bilo gore nego da je svaku od tih lopti šutnuo u aut. Nadam se da se neće skoro vratiti, jer ga je vrlo mučno gledati na terenu. Najveći Messijev podvig večeras je što je uspeo da jedan od nekoliko odličnih pasova ka Grizmanu pretvori u asistenciju, jer je to mnogo teže negoli dati gol ili asistirati Suarezu.

RaZZoR (6x)
00:15

Najgori moguci scenarij koji je stvoren u mojoj glavi se upravo desio, bas ovaj Napoli zna igrat sa Liverpulm, ne znaju oni igrat kolko se znaju dobro branit, gol Lovrena je trebao bit prekretnica utakmice medjutim imao sam dojam da se Napoli brani sa 18 igraca i Ancelotijem na beku...Stvarno imaju neki nevjerovatan stil al dobro, ne treba mislit na raspucani Salzburg, prvo rijesit Brajton...Imali smo i goru situaciju prosle sezone u 6 tom kolu ls, bas nam je dolazio Napoli...Ne znam vise sta da napisem osim da je Klop dns lako shvatio Napoli, Joe Gomez u trenucima se gubio, TTA je morao pocet, nadam se sa Fabinjo nije ozbiljno povrijedjen...Idemo jako YNWA

_mladen_
00:22

Nije on olako shvatio Napoli, vec bas nasuprot, previse respekta i mje dao. Gomez, Milner i Henderson, previse je to bunker za Napoli. Da je krenuo napadacki zavrsio bi mec, ovako se mrcvarao tim i kasnije probiti bunker Napolija je bilo nemoguce.

No rules
00:37

Dobri ste u Evropi poslednjih godina, mozda pravi trenutak da ispadnete od Salzburga i da konacno osvojite PL! :)

chino20
00:14

Ova partija Lukakua veceras, je za cistu 10ku, ne moze bolje!!!Steta za ponistene golove, zasluzio hat-trick... Sad Barsa da se tresne u Milano i posle 8 god. druga faza Ls, nakon onog malera protiv Marseja...

NikkiCFC
02:08

Barsa ce mislim tu igrati sa rezervistima tako da imate bas dobru sansu.

Oldboy
14:31
Bidza i Tridza
00:12

Кажем да више не стављам Ливерпул на тикет ал џабе кад сам говедо. А Максимовић би могао и за репрезентацију онако да игра кад га већ зову.

äxwell
00:26

Za reprezentaciju? Too nikako! To se ne placa!

Stefan Lazović
00:58

Pogodio X2, 0-2 i 0-3, puna kapa

pazza.INTER.amala
00:11

Kakav tandem Lukaku-Lautaro,strasan.Konte rekao da nece biti vise ludi Inter,ali se grdno prevario.Konacno opet onaj Inter,kojeg kad gledas, oznojis se kao da si igrao.

Red Demon
00:11

Takticki Anceloti dobar protiv Klopa udvajao je napadacku trojku stalno, branili se odlicno, idemo dalje bice tesko protiv Salcburga, samo da je Fabinjo OK.

äxwell
00:28

Po meni protiv Salcburga je potrebno cudo za remi! Kada se uzme u obzir u kakvom rasporedu nam dolazi to gostovanje i kako su igrali na Enfildu! To nece nimalo lagano biti!

NikkiCFC
02:10

Sta fali jedna povreda startera, mi i Siti igramo celu sezonu bez 4,5 konstantno.

INTERnacionalist
00:09

Kakav tandem Loutaro-Lukaku, ubitačan a tek su 3 mjeseca zajedno!
Šteta za onaj preokret Dortmunda, sa x bi Inter vec veceras bio u osmini..

zeks
00:08

Vise losa igra Dortmunda nego neka sjajna Barse. Mada mislim da ce nemci dalje,nece Barsa izgubiti u italiji

Urossi
01:02

A nece Dortmund dobiti Slaviju,kao sto je nisu ni Barsa ni Inter.😉

_mladen_
00:06

Cim sam video Gomez umesto Trenta, trkaci Milner i Henderson u sredini, da nece moci krstenu sansu da kreiraju. Plus Fabinjo izadje, koji je veci kreator od pomenute dvojice, sto sve govori. Nije mi jasno zasto uvek mora da izadje sa njima, da primi gol a onda da juri rezultat. Ajde da je odbrana jaca sa njima, ali nije i sad umesto da su pobedom skinuli jedan teret, oni sve moraju na najtezi moguce nacin. Oxa evo opet igra po krilima, umesto decku da da sansu tamo gde je najbolji, u sredini. Gomez je ove sezone pogubljen, Liverpulu trebaju levi i desni bek, a ne igraci sredine da ih menjaju. Nije mi najjasnija ova danasnja igra i sta je Klop hteo, jer duge lopte ka nikome nisu akcije.

Ramo Mahalbasic_fb
01:40

Bas tako cim sam vidio da je poceo bez Wijnalduma i(li) Oxa ,o Arnoldu da ne pricamo,Gomez jednostavno nije kalibar i nikada biti nece za Liverpul..

_mladen_
13:02

Mozda jeste, ali jedino kao stoper, ovo njegovo igranje umesto Trenta je katastrofa. Previse je Klop poceo da igra zatovreno i na rezutat, umesto lepo da izadje i pobedi. Protiv Junajteda ga je to kostalo dva boda i zato uvek mora da juri rezultat do poslednjih minuta. Previse trkaca u sredini, bez imalo kreativnosti.

Crveni Lucifer
00:04

Poznavajuci liverpul i kakvi su luzeri ima da izgube od salcburga, ipak su vec 30 godina marginalni klub

Red blood
00:25

Sampioni Evrope.
Ljubi brat.

No rules
00:03

Kakav mec Lukakua, podsetio me na Adriana iz najboljih dana! Sredina nam je ocajna, Sensi nam je neophodan u nastavku.. Forza Inter!

Amalainter
11:29

Sta mislis?Jel Lautaro jos uvek vredi 40 miliona koliko placa Barselona za njega?? 😂 🤣 😂 Mozda 140..😂 😂

No rules
12:52

Inter konstantno raste a Lautaro nema cijenu. Jaki smo na svim poljima i grabimo ka vrhu. Nece biti lako ali opet postoji žara i elektriciteta. Sa Konteom, Marotomi Zangom Inter moze puno. Forza!

äxwell
00:03

Kako ce Napoli drugacije uzeti bod nego uz pomoc sudija! U Napulju su imali onaj urnebesni penal, a sada ovaj gol jos skandalozniji nakon ociglednog faula nad VVD-om! Tu je jos ono hrvanje Kulibalija nad Salahom u 16cu! Spanske sudije su veceras bile blago receno naklonjene zakuvavanju ove grupe, i to im je uspjelo!

Red blood
00:27

Salah nije pao,pa da se busamo oko tog penala.
Za faul nad VVD se slazem,ali Liverpul je kumovao katastrofalnom igrom u prvom poluvremenu.
Mislim da su ipak sami sebi najveci krivci.

Brat Rodrigoo
00:30

A gol Lovrena je čist, ili njegov faul nijesi vidio? A prošle godine oprošten crveni Van Dajku u utakmici za prolaz protiv istog Napolija? E, moj druže...

Don Andres
00:03

stvarno se ovaj messi i grizman ne podnose ( : igra barse losa kao i obicno. mislim da je u zadnjih 25 minuta posjed za borusio bio 80%.. barsa igra tacno onako kako izgleda faca valverdea, bezidejno, mrtvo, tuzno..