LŠ - Bajernov "blickrig", prvi bod za Jang Bojs!

utorak 23.10.2018.
20:47

Bajern za samo dva minuta rešio pitanje pobednika u Atini. Valensija bez tri boda.

EPA-EFE/PANAGIOTIS MOSCHANDREOU

U okviru grupe E ekipa AEK-a je dočekala Bajern iz Minhena, potajno su se nadali domaći da mogu do boda i bili su na dobrom putu nakon prvog poluvremena.

Gnabri je možda imao najbolju priliku za Bajern i to u 39. minutu, na drugoj strani je u 20. minutu pretio Ponče, ali promene rezultata nije bilo sve do sredine drugog poluvremena.

AEK je imao dve šanse početkom drugog poluvremena preko Bukasetasa i Klonaridisa, a onda gol u njihovoj mreži. Humels je neshvatljivo ostao sam na levoj strani kaznenog prostora, poslao je loptu ka Robenu koji šutira, lopta se odbija do Martineza koji rutinski šalje loptu u mrežu za 0:1.

Samo dva minuta kasnije, novi gol u mreži domaćina, Gnabri je dodao do Rafinje, ovaj lagano pronalazi Levandovskog koji nije imao problem da pošalje loptu u mrežu za konačnih 0:2.

Bajern je sa "pola gasa" dobio ovu utakmicu, igrali su koliko im je bilo dovoljno.

U drugom meču koji je počeo od 18:55, Valensija je gostovala u Švajcarskoj Jang Bojsu, a prvi gol smo videli u 26. minutu.

Soler je uposlio Bačuajia, on je prešao i golmana Volfija i poslao je loptu u mrežu za 0:1.

Ipak, Jang Bojs je stigao do izjednačenja, moramo reći da je to bilo sasvim zasluženo. Pareho je veoma neoprezno startovao, Sov je pao kao pokošen nakon kontakta, a sudija Treimanis je pokazao na belu tačku.

Loptu je, naravno, uzeo Oaro, pogodio je za konačnih 1:1.

Miralema Sulejmanija smo gledali danas u startnoj postavi Jang Bojsa, odigrao je do 74. minuta utakmice.