• 10. decembar 2019.

• 20:45

Odigrano je poslednje šesto kolo u grupi E.

LŠ - Anćelotijev
Anćelotijev tim je rešio svoju utakmicu već u prvom delu igre kada je Milik postigao het-trik, "redsi" mnogo bolji u drugom delu igre što je bilo dovoljno za prolaz dalje.

Napoli - Genk 4:0

Tim sa juga Italije je osigurao svoj prolazak sa drugog mesta grupe E.

Milik je postigao het-trik u prvom poluvremenu, Poljak je pogađao u drugom, 26-om i 38-om minutu iz penala za nedostižno vođstvo Italijana.

U nastavku meča dosta mirnija igra, posle šuta Kaljehona lopta pogađa u ruku defanzivca gostiju što je siguran penal i gol za Drisa Mertensa u 75-om minutu.

Prema informacijama iz Italije, Karlo Anćeloti će se najverovatnije nakon ovog susreta oprostiti sa igračima Napolija, više OVDE.

RB Salcburg - Liverpul 0:2

Austrijanci su se većim delom prvog poluvremena nadigravali sa šampionom Evrope, u par trenutaka je Alison bio taj koji je vadio kestenje iz vatre, trio Haland, Minamoto i Hvang su dosta namučili odbranu "redsa".

Sa druge strane gosti sa "Enfilda" su imali svoje prilike preko Salaha, ali je Egipćanin dosta promašivao tokom prvog dela igre.

U nastavku potpuno drugačija priča, Liverpul stiže do dva gola prednosti u nepuna dva minuta.

Nabi Keita koristi sjajnu kontru koja je počela sa leve strane i golom dovodi "redse" u vođstvo, da bi Salah samo minut kasnije povećao na 2:0. Egipćanin se iskupio za svoje promašaje pogodivši mrežu Stankovića iz mrtvog ugla.

Do kraja meča Mane je imao par sjajnih prilika, ali Senegalac nije uspeo da se upiše u strelce na večerašnjoj utakmici.

Liverpul posle ove pobede ide kao prvi iz grupe E, dok su Napolitanci drugi.