LŠ - Ajaksove igrarije u Londonu, Poketino je veliki maler! (POLUVREME)

utorak 30.04.2019.
21:52

Totenhem progirao tek u finišu prvog poluvremena.

EPA-EFE/NEIL HALL

Fudbaleri Ajaksa vode rezultatom 1:0 na poluvremenu prve utakmice polufinala Lige šampiona protiv Totenhema u Londonu

Odlično su gosti iz Amsterdama ušli u susret i već na startu meča uspostavili terensku inicijativu.

Nije dugo trebalo ekipi Erika ten Haga da stigne do vođstva, nakon prelepe akcije u 15. minutu pogodak je postigao Doni van de Bek.

Isti igrač je propustio stopostotnu priliku na sredini prvog poluvremena kada je bio pomalo sebičan jer nije dodao loptu Neresu. Njegov šut iz neposredne blizine odbranio je Ljoris.

Posle toga je na drugoj strani uzvratio Ljorente, ali promene rezultata nije bilo. Do kraja poluvremena Totenhem se nekako stabilizovao i u nekoliko navrata stizao do gola Onane, međutim osim pokušaja Alderveirelda glavom nije bilo konkretne opasnosti za Ajaks.

Veliki peh je zadesio Maurisija Poketina koji je morao da izmeni Vertongena koji je napustio teren zbog teške povrede nosa, pa je njegovo mesto na terenu zauzeo Sisoko.