LŠ - Ajaks plesom do snova, "Stara dama" na kolenima! Mesijeva simultanka na Kamp Nou!

• 16. april 2019.

• 22:54

Šampion Italije nemoćan u Torinu, Barsa rutinski kod kuće.

LŠ - Ajaks plesom do snova,
Večeras smo dobili prve polufinaliste ovogodišnjeg takmičenja u Ligi šampiona, to su ekipe Ajaksa i Barselone.

Fantastičan meč videli smo u Torinu gde je Ajaks zasluženo slavio sa 2:1 i tako obezbedio plasman među četiri najbolje ekipe u Evropi.

Sve je krenulo po planu za Juve pošto je Kristijano Ronaldo doveo svoj tim u vođstvo u 28. minutu igre nakon kornera Pjanića.

Nije se dugo čekalo na odgovor "Kopljanika" pošto su četiri minuta kasnije izjednačili rezultat preko Donija van de Beka koji se odlično snašao nakon udarca Zijeha.

Pogotke iz prvog poluvremena možete pogledati OVDE.

Usledila je potom fantastična igra momaka iz Amsterdama koji su na startu drugog poluvremena mogli i do ubedljive prednosti. Prilike su propuštali redom Zijeh, Van de Bek, pa opet Zijeh, da bi trenutak odluke stigao u 67. minutu kada je Matis de Liht bio najviši u skoku nakon kornera koji je izveo Šene.

Krenuo je Juventus na sve ili ništa, imao i veći posed lopte, ali bez konkretnih prilika pošto je Ajaks na vreme zatvorio sve prilaze golu i zasluženo napravio veliki podvig u Torinu.

Leo Mesi Barselona Mancester junajted

U Barseloni je sve bilo gotovo posle prvog poluvremena, domaćin je na kraju slavio protiv Mančester junajteda sa 3:0 i zasluženo prošao u polufinale.

Čovek koji je praktično odlučio meč bio je Leo Mesi koji je doveo svoj tim u vođstvo golovima u 16. i 20. minutu, kod drugog pogotka imao je veliku pomoć nespretnog Davida De Hee.

Nastavili su Katalonci u istom ritmu i u drugom poluvremenu, a sve je bili i definitivno gotovo posle gola Filipa Kutinja u 61. minutu kada je na fantastičan način savladao golmana Junajteda sa distance.