Loš Rafin debi, Junajted ostaje lider!

• 25. novembar 2012.

• 18:57

Derbi 13. kola Premijer lige siromašnog sadržaja, a posle remija bez golova u duelu Čelsija i Mančester Sitija, najviše razloga za zadovoljstvo imaju u Mančester Junajtedu, koji su zahvaljujući ovakvom epilogu ostali usamljeni na čelu tabele.

U premijernoj utakmici Rafe Beniteza na klupi Čelsija, ''Plavci'' su u derbiju 13. kola Premijer lige igrali bez golova, 0:0 sa Mančester Sitijem.

Prema očekivanju, Rafa Benitez je u startnu postavu Čelsija uvrstio Fernanda Toresa, koji je predvodio napad ''Plavaca''.

Međutim, gosti su bili opasniji tokom prvog poluvremena. Zabaleta je imao par prilika, a u finišu prvog dela igre i Aguero posle akcije Kolarova i Džeka.

Ipak, mreže su mirovale, ali Benitez posle prvih 45 minuta na klupi Čelsija nije razuverio domaće navijače koji ga nisu dočekali sa odobravanjem.

Početak drugog poluvremena doneo je konkretniju igru domaćih. Viđeno je nekoliko prilika pred golom Džoa Harta, ali Ramirez u 53. i Tores u 61. minutu nisu uspeli da ga savladaju.

Posle perioda zatišja, u 88. minutu nova prilika za Toresa, ali napadač ''Plavaca'' ni ovog puta nije potvrdio da je zaslužio Benitezovo poverenje.

U večerašnjem meču na ''Stamford Bridžu'' priliku su od prvog minuta  dobila sva trojica reprezentativaca Srbije, Bane Ivanović u Čelsiju, odnosno Nastasić i Kolarov kod gostiju.

U drugoj utakmici odigranoj u isto vreme u okviru 13. kola Premijer lige, dileme oko pobednika nije bilo. Totenhem je bio prilično ubedljiv protiv Vest Hema i na kraju trijumfovao rezultatom 3:1.

Džermejn Defo je u finišu prvog poluvremena doneo prednost ''Sparsima'', Bejl je zatim u 58. minutu duplirao prednost, da bi šest minuta kasnije Defo svojim drugim golom rešio sve dileme.

Endi Kerol je u 82. minutu zatresao mrežu Ljorisa, ali nije bilo vremena da ''Čekićari'' učine nešto više.