15:02

Lider ruske Premijer lige je deklasirao Dinamo u gradskom derbiju.

fclm.ru/AleksandrPogrebnak

Nije bilo ni "D" od derbija na Himki Areni, bilo je 0:4!

Već u trećem minutu Lokomotiva je došla u vođstvo, Anton Mirančuk je iz slobodnog udarca matirao loše postavljenog golmana Dinama Šunina.

Sredinom prvog poluvremena Šunin je izašao kao pobednik iz duela sa njegovim bratom blizancem Aleksejem Mirančukom, pošto mu je odbranio penal, ali to nije obeshrabrilo goste.

Do odlaska na odmor Džeferson Farfan je "ubio pauka" iz slobodnjaka i duplirao prednost "lokosa", a u nastavku su se braća Mirančuk i Tarsaov pobrinuli za "poker".

Aleksej se iskupio za promašen penal asistencijom iz prekida za Dmitrija Tarasova koji pgađa za 0:3 u 58. minutu, a 15-ak minuta kasnije Anton svojim drugim golom na meču stavlja tačku na rutinsku pobedu lidera ruskog šampionata.