LN: Nula na San Siru, Rumuni počistili Litvance!

Škoti igrali "poker" u Albaniji.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Večeras su u terminu od 20.45 odigrane tri utakmice Lige nacija.

LIGA A, GRUPA 3

Italijani su na svom terenu odigrali bez pogodaka sa reprezentacijom Portugala koja je svesno došla da ostane neporažena na San Siru, Što je i uspela i pored terenske inicijative "Azura" koji su u nekoliko navrata pripretili preko Imobilea i Kijeze u prvom delu meča.

LIGA C, GRUPA 4

Rumunija je slavila protiv Litvanije sa 3:0 u Bukureštu, a domaćin je poveo već u sedmom minutu preko Georgija Puškaša. Klaudiju Keseru je udvostručio prednost, da bi Nikolae Stančiu postavio konačnih 3:0. Na kraju je su Litvanci ostali i sa igračem manje pošto je Novikovas zaradio isključenje.

Ranije danas, reprezentacija Srbije je osvojila nova tri boda pobedom nad Crnom Gorom u Beogradu sa 2:1.

LIGA C, GRUPA 1

Škoti su ubedljivo trijumfovali sa 4:0 u Albaniji, Rajan Frejzer je doveo svoj tim u vođstvo u 14. minutu, a osam minuta kasnije Mavraj je dobio isključenje i tako olakšao Škotskoj put do pobede. Na 2:0 povisio je Stiven Flečer sa penala u drugom minutu nadoknade prvog dela igra, da bi Džejms Forest golovima u 55. i 67.minutu postavio konačnih 4:0.