LN - Kazahstan zadržao nadu, hoće li Letonci pomoći?

utorak 16.10.2018.
17:53

Ubedljivom pobedom nad Andorom selekcija Kazahstana zadržala je nadu da može do plasmana u Ligu C.

Epa/Robert Ghement

Prva utakmica 4. kola Grupe 1 u Ligi D završena je ubedljivom pobedom selekcije Kazahstana.

Kazahstan je na "Astana Areni" u Astani savladao selekciju Andore rezultatom 4:0 (2:0) i tako stigao do prve pobede u novoformiranom takmičenju pod okriljem UEFA.

Jerkebulan Seidahmet i Baurzan Turisbek doneli su domaćinu dva gola prednosti u prvom delu igre, a bi u 61. minutu Hosep Gomes pogodio sopstvenu mrežu i uvećao vođstvo Kazahstana.

Andora je u 64. minutu ostala sa igračem manje na terenu, pošto je Đordi Alaes za manje od 60 sekundi zaradio dva žuta kartona.

Četvrti gol na meču postigao je Roman Murtazajev u 74. minutu i tako postavio konačan rezultat utakmice u Astani.

Kazahstan se posle četiri odigrana meča u Grupi 1 Lige D nalazi na drugom mestu sa 5 osvojenih bodova, a u igri za plasman u višu diviziju ostaće samo ako Gruzija večeras ne bude slavila u Rigi.