LN (GRUPA 4) - Španija se provukla u Bazelu, Ramos sanja "hobotnicu" Zomera! Verner pokrenuo "pancere"!

subota 14.11.2020.
22:39

Kapiten "furije" promašio ne jedan, već dva penala.

EPA-EFE/GEORGIOS KEFALAS

Utakmicama petog kola danas je nastavljeno takmičenje u Ligi nacija, a naročito zanimljivo bilo je u grupi 4 Lige A.

Nemačka je u Lajpcigu savladala Ukrajinu nakon preokreta sa 3:1.

Gosti su stigli do iznenađujućeg vođstva u 12. minutu golom Romana Jaremčuka, ali je Liroj Sane u 23. minutu poravnao rezultat.

Na scenu je potom stupio Timo Verner, napadač Čelsija je okrenuo rezultat u 33. minutu, da bi u 64. postavio konačnih 3:1.

Verner Rudiger Nemacka Ukrajina

Švajcarska je večeras napravila iznenađenje u Bazelu gde je remizirala sa Španijom 1:1.

Domaćin je stigao do vođstva u 26. minutu kada je Remo Frojler zatresao mrežu Unaija Simona, a potom je u prvi plan upao kapiten Španije Serhio Ramos, ali iz ne tako dobrog razloga.

Mogla je "furija" da stigne i do izjednačenja, ali je šut Ramosa sa penala u 57. minutu sjajno odbranio Jan Zomer.

Fudbaler Real Madrida imao je idealnu priliku da popravi utisak u 80. minutu kada je dosuđen još jedan penal, međutim maestralni Zomer je po drugi put na meču pročitao nameru iskusnog defanzivca čiji je loš šut ukrotio sa lakoćom.

Tom prilikom Švajcarci su ostali bez Elvedija koji je zaradio isključenje, što se na kraju i osetilo u rezultatu pošto je Španija u 89. minutu poravnala preko Gerarda Morena.