utorak 16.10.2018.
22:41

Velšani slavili u malom ostrvskom derbiju.

EPA-EFE/Christophe Petit-Tesson

Večeras je odigrano sedam utakmica Lige nacija, a dobili smo i novog člana elitne grupe pošto je Ukrajina uspela da se dokopa društva najboljih na Starom kontinentu pobedom nad Česima.

LIGA A

U sjajnoj utakmici u Francuskoj, domaća ekipa savladala je Nemačku sa 2:1. "Panceri" su do vođstva stigli u 14. minutu kada je Toni Kros bio precizan sa bele tačke. Međutim, u drugom delu su aktuelni prvaci sveta pokazali zašto nose tu laskavu titulu, pa je raspoloženi Antoan Grizman golovima u 62. i 80. minutu sa penala presudio Nemačkoj koja je u vrlo neugodnoj situaciji pošto se nalazi na poslednjem mestu u grupi gde je još i Holandija.

LIGA B

Vels je u malom ostrvskom derbiju slavio sa 1:0 u Irskoj golomHarija Vilsona u 58. minutu susreta.

Ukrajina je pobedom nad Češkom obezbedila plasman u elitnu Ligu A, a apsolutni junak Ševčenkove ekipe bio jeMalinovski koji je postigao odlučujući pogodak u 43. minutu meča.

LIGA C

Norveška je Bugarsku savladala takođe minimalnim rezultatom pošto je Eljunusi postigao gol u 31. minutu meča i tako izjednačio svoj nacionalni tim sa Bugarima na prvom mestu grupe.

Interesantno je bilo u Sloveniji gde smo videli dva gola - po jedan u mreži domaćih i mreži Kipra, ali i i tri isključenja. Papulis je doveo svoj tim u vođstvo, a bod Slovencima doneo je Skubić. Kastanos, Demetriu i Iličić su ranije morali na tuširanje.

LIGA D

Gibraltar je zabeležio i drugu pobedu pošto je porazio Lihtenštajn sa 2:1. Gosti su poveli preko Salanovića, ali su Kabrera i Čipolina okrenuli rezultat u korist domaće ekipe.

Gruzija je slavila u Letoniji sa 3:0 golovima Kankave, Gvilije i Čakveteadzea.