LN: Grankvist poslao Turke u treću ligu, Azeri sigurni protiv Ostrvljana!

Šveđani sada imaju priliku da se dokopaju elite.

uefa.com
uefa.com

U terminu od 18 sati danas su odigrane tri utakmice Lige nacija.

LIGA B, GRUPA 2

Švedska je uspela da savlada Tursku sa 2:0 i tako je poslali u niži rang. Domaćini su imali više od igre u prvom poluvremenu, pokušavali su Turci preko Undera, Malija i Čalhanoglua, ali se na odmor otišlo bez promene rezultata. U drugom delu meča sasvim drugačija situacija, Šveđani su preuzeli kontrolu nad igrom i osvojili vredna tri boda golom Andreasa Grankvista sa penala u 76. minutu.

LIGA D, GRUPA 3

Azerbejdžan je na svom terenu savladao Farska ostrva rezultatom 2:0, a čitav posao su odradili već u prvom poluvremenu. Prvo je Dimitrij Nazarov u 18. minutu doveo Azere u vođstvo, da bi deset minuta kasnije Mahir Madatov potvrdio trijumf domaćina.

Takozvano Kosovo* slavilo je na Malti sa ubedljivih 5:0. Strelci za goste bili su Murići, Kololi, Rašica i Avdijaj (2).