ponedeljak 15.10.2018.
22:42

Prvo poluvreme napravilo veliku razliku.

EPA-EFE/JOSE MANUEL VIDAL

Večeras je odigrano sedam utakmica Lige nacija, a najupečatljivije su bile one u Sevilji gde je Engleska savladala Španiju, ali i ona u Bosni i Hercegovini pošto su "Zmajevi" praktično obezbedili plasman u elitni rang Lige nacija, takozvanu Ligu A.

LIGA A

Engleska je na maestralan način slavila u Sevilji pošto je savladala Španiju sa 3:2. U prvom poluvremenu ekipa Luisa Enrika delovala je kao razbijena vojska koju je načeo Rahim Sterling u 16. minutu. Markus Rašford povisio je na 2:0 u 30. minutu, a trostruku prednost doneo je Sterling svojim drugim golom osam minuta kasnije. Utešni pogodak za "Furiju" delo je sjajnog Paka Alkasera koji je tako potvrdio da se nalazi u sjajnoj formi. Ipak, to nije pomoglo njegovoj ekipi koja je stigla do još jednog gola preko Alvara Morate u poslednjim trenucima meča.

Švajcarska je slavila u gostima na Islandu sa 2:1 i tako najavila trku udvoje sa Belgijom. Švajcarci su poveli u 52. minutu golom Harisa Seferovića, a pobedu je potvrdio Mihael Lang 15 minuta kasnije. Jedini pogodak za domaću ekipu dao je Alfred Finbogason u 81. minutu.

LIGA B

Bosna i Hercegovina se i dalje nalazi na prvom mesto u svojoj grupi pošto je dobila Severnu Irsku kod kuće sa 2:0. Čovek odluke bio je, ko drugi do Edin Džeko koji je golovima  27. i 73. minutu zapečatio sudbinu Ostrvljana. Tako su Bosanci na korak od plasmana u elitnu A diviziju za šta im je potreban još samo ejdan bod.

LIGA C

Finska je nastavila sjajan niz rezultata pošto je pobedila Grčku sa 2:0. Prvi pogodak na meču postigao je Piri Soiri u 46. minutu meča, a trijumf je overio Glen Kamara u 89. minutu.

Pravu goleadu videli smo u Estoniji gde su domaćini odigrali nerešno sa Mađarskom 3:3. Estonci su poveli u 20. minutu preko Sima Lutsa, ali je Dominik Nađ četiri minuta kasnije poravnao rezultat. Okrenuli su gosti preko Adama Salaja, pa je Pik ponovo izjednačio. Prednost domaćima doneo je Anijer, ali je bod Mađarskoj obezbedio Salaj svojim drugim golom u 81. minutu igre.

LIGA D

Luksemburg je pobedio San Marino sa 3:0 golovima Dejvida Turpela u četvrtom, Danela Sinanija u 65. i Vinsena Tila u 73. minutu meča. Gosti su ostali sa igračem manje od 54. minuta pošto je drugi žuti karton dobio Gasperoni.

Belorusija i Moldavija igrali su 0:0.