LN (A) - Tilemans i Mertens rešili "gordi albion", Italijani bez problema sa Poljskom!

Odigrani su mečevi petog kole Lige A u Ligi nacija.

EPA-EFE/STEPHANIE LECOCQ

GRUPA 1

Italija je na u Ređo Emiliji savladala Poljsku rezultatom 2:0.

"Azuri" su stigli do gola u 20. minutu, međutim sudija je poništio pogodak zbog ofsajda u kojem se našao Insinje.

Italijani su bili konkretniji i nakon toga, pa je Žoržinjo u 27. minutu iskoristio penal koji je napravio Krihovijak i doneo prednost domaćoj ekipi.

Poljaci su od 77. minuta ostali sa igračem manje na terenu pošto je Goralski zaradio isključenje, što se i osetilo u krajnjem rezultatu pošto je konačnih 2:0 postavio Domeniko Berardi sedam minuta nakon toga.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

GRUPA 2

Belgija je ostvarila pobedu na domaćem terenu i to protiv Engleske, rezultat je bio 2:0.

Domaćin je poveo u ranoj fazi meča kada je Juri Tilemans na dodavanje Lukakua savladao Pikforda sa nešto manje od 20 metara.

Mogao je "gordi albion" do izjednačenja minut kasnije kada je udarac Kejna sa gol-linije počistio Lukaku.

Kazna je stigla u 24. minutu, činilo se da će slobodan udarac sa leve strane izvesti De Brujne, ali je Dris Mertens hirurški preciznim udarcem pronašao put do mreže.

Drugo poluvreme donelo je nešto manje uzbuđenja, pa su Belgijanci sasvim zasluženo na čelu svoje grupe.

U drugom meču iste grupe, Danska je na domaćem terenu savladala Island sa 2:1.

Domaću ekipu je u vođstvo doveo Kristijan Eriksen u 12. minutu sa penala, međutim usledio je odgovor Islanđana u drugom poluvremenu.

Rezervista Vidar Kjartanson je u 85. minutu je na najbolji mogući način iskoristio dodavanje Skulasona i matirao Ronoa.

To nije bilo sve od uzbuđenja pošto je Eriksen u prvom minutu nadoknade vremena ponovo bio precizan sa bele tačke i tako doneo pobedu svom timu.