LN (A, B) - Vajnaldum i Depaj poslali Bosance u niži rang, Finci preživeli Sofiju!

19:54

Takmičenje u Ligi nacija nastavlja se utakmicama petog kola.

EPA-EFE/MAURICE VAN STEEN

LIGA A, GRUPA 1

Holandija je preuzela prvo mesto u svojoj grupi nakon što je opravdala ulogu favorita protiv Bosne i Hercegovine koju je savladala sa 3:1.

Odlično je domaćin otvorio meč zahvaljujući sjajnom Žoržiniju Vajnaldumu, fudbaler Liverpula je sa dva gola u šestom i 14. minutu doneo ogromnu prednost svom timu.

Ona je mogla biti i veća u 26. minutu, međutim gol De Jonga je bio poništen zbog ofsajda.

Nastavile su "lale" u sličnom ritmu početkom drugog dela igre, u strelce se upisao i Memfis Depaj u 55, da bi osam minuta kasnije Smail Prevljak smanjio zaostatak Bosanaca.

Do kraja meča nije bilo previše uzbuđenja, pa je selekcija BiH nakon novog poraza siguran putnik u niži rang, odnosno Ligu B.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

LIGA B, GRUPA 4

Vels je minimalnim rezultatom slavio na domaćem terenu protiv Republike Irske, a čovek odluke bio je Dejvid Bruks koji je iskoristio dodavanje Bejla u 67. minutu i doneo bitna tri boda Velšanima.

Gosti su meč završili sa igračem manje pošto je Hendrik isključen u poslednjim minutima susreta.

Finska je nakon mnogo uzbuđenja pobedom u Bugarskoj 2:1 održala korak sa prvoplasiranim Velsom.

Golovima Temu Pukija u sedmom i Robina Loda u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena gosti su došli do dva gola prednosti, a Bugari su imali šansu da smanje zaostatak preko Ivanova koji je u 60. minutu promašio penal.

Osam minuta kasnije stigla je nada u vidu pogotka rezerviste Dimitra Ilieva sa bele tačke, međutim više od toga domaćin nije mogao.