Večerašnji duel Hajduka i Dinama na Poljudu dugo će se pamtiti u Hrvatskoj.

EPA/NTB scanpix/VIDAR RUUD

Trinaesto kolo šampionata Hrvatske obeležio je duel Hajduka i Dinama, najvećih rivala u tamošnjem klupskom fudbalu.

Rezultat na kraju miroljubiv - 2:2, ali uz neverovatne obrte u samom finišu.

Hajduk je poveo golom Ercega u 38. minutu i tu prednost je zadržao sve do 88. kada je Benković krunisao bolju igru Dinama, za izjednačenje na 1:1.

Ali, tek tada kreće prava drama. Tek što je počela nadoknada vremena, Enrikez donosi potpuni preokret, Dinamo je poveo, ali ni to nije bilo sve.

Ostalo je dovoljno vremena za Hajduk da se spase poraza, a Splićani su do izjednačenja stigli u 93. minutu iz jedanaesterca, pošto je prethodno Stojanović srušio Tudora. Precizan sa bele tačke bio je Erceg, za konačnih 2:2.

Dinamo je i dalje prvi sa 31 bodom, Rijeka je druga sa 25, ali i utakmicom manje, a Hajduk je treći sa 24 osvojena boda.