Ljorente presudio Majorki

• 15. april 2012.

• 20:11

Fudbaleri Atletika iz Bilbaa uspeli su da savladaju Majorku na svom terenu. Pobeda je bila minimalna ali niko u Bilbau se neće žaliti pošto su tri boda ostala u Baskiji.

Polufinalisti Lige Evrope slavili su na svom terenu (1:0) na meču sa Majorkom. Pitanje pobednika rešeno je već u prvom poluvremenu meča a pobedu Atletiku doneo je sjajni Ljorente.

Gol je postignut u 13. minutu meča pošto je Gomez sjajnim centaršutem pronašao Ljorentea koji je savladao nemoćnog Izraelca na golu Majorke sjajnim udarcem glavom.

Gosti su grubljom igrom pokušali da se suprotstave nadmoćnijem domaćinu pa su čak četvorica igrača gostujuće Majorke "požuteli" na današnjem meču.

Bilbao je sa osvojena tri boda izjednačen na tabeli sa Seviljom i Espanjolom a pobeda je omogućila Baskijcima da se opet uključe u trku za mesto koje vidi u Ligu Evrope naredne sezone.

Majorki poraz nije puno odmogao pošto nisu u opasnoj zoni a sa 40 osvojenih bodova nisu u poziciji da izbore mesto koje bi značilo evropska takmičenja naredne godine.