Ljajić spasao Romu!

• Autor: Boris Jovanović

• 06. decembar 2014.

• 19:58

Sasuolo je nezgodan za Romu, prošle godine prekinuo seriju pobeda "Vučice", sada odneo bod, ali Adem Ljajić je sa dva gola brojčano slabijeg domaćšina doveo do remija!

Šokantan start utakmice na "Olimpiku" velika greška De Sanktisa, Simone Zaza je uklizao, 1:0 za goste iz Sasuola.

Prošlo je petnaestak minuta, a već u narednom napadu 2:0. Loša ofsajd zamka, ponovo je italijanski reprezentativac strelca, muzika za uši Juventusa koji drži pola njegovog ugovora, 0:2.

Nakon toga je krenula kanonada, pucala je Roma iz svih oružja, Konsiljija je štitio bunker saigrača, svi su se nabili u kazneni prosto i čuvali neočekivano vođstvo. Pogodio je Holebas i prečku, ređale su se opasne situacije, ali nije bilo promene rezultata.

Podsetimo, prošle godine u svojoj debitantskoj sezoni u Seriji A, Sasuolo je ostao neporažen u Rimu, i prekinuo strašnu seriju pobeda "Vučice" na startu prvenstva.

Da stvar bude gora za Garsiju i njegov tim, opravdano je isključen De Rosi koji je kao poslednji čovek odbrane u 50. minutu faulirao Berardija koji je sam krenuo ka golu domaćih.

Roma je napadala i brojčano slabija, jedan od najboljih na terenu, Adem Ljajić je iz penala  pošto je Vrsaljka lopta pogodila u ruku smanjio na 2:1. U samom finišu, nekadašnji igrač Partizana je posle akcije Florencija postigao još jedan pogodak i posle svega doneo bod svom timu. U situaciji u kojoj su bili, i remi je pobeda!

Inače i Sasuolo je završio sa desetoricom, Hrvat Vrsaljko je u 90. minutu dobio drugi žuti karton.

Ljajić je postao najbolji strelac Rome u ovoj sezoni sa šest golova i pokazao da je u velikoj formi.