Ljajić nastavio gde je stao u dresu "Orlova", Bešiktaš odigrao "poker" u prestonici!

19:44

Fudbaleri Bešiktaša ubedljivo su slavili u 13. kolu turske Super lige.

bjk.com.tr
bjk.com.tr

Bešiktaš je kao gost savladao Ankaragudžu sa 1:4 (0:3), a velike zasluge za ubedljiv trijumf idu na račun srpskog reprezentativca Adema Ljajića.

Igrao se 23. minut utakmice, kada je Ljajić dobio loptu na ivici kaznenog prostora rivala, namestio se na udarac i poslao neodbranjiv projektil u mrežu domaće ekipe za 1:0 u korist ekipe iz Istanbula.

U 27. minutu Pektemek postiže drugi gol za "Orlove", da bi u finišu prvog dela igre fantastični Ljajić poslao savršen pas ka Jalčinu, koji lukavo lobuje golmana ekipe iz Ankare za ubedljivih 3:0.

U nastavku je El Kabir smanjio na 1:3, da bi konačan rezultat postavio Ozjakup u 88. minutu.

Ljajić je tako upisao svoj prvi gol u dresu Bešiktaša, kao i prvu asistenciju u ligi, srpski fudbaler je potvrdio da je u sjajnoj formi, kako je u dresu reprezentacije postigao dva pogotka u pobedama protiv Crne Gore i Litvanije.

Bešiktaš peti na tabeli sa 21 bodom, šest manje od vodećeg Bašakšehira, uz utakmicu više od gradskog rivala.