Ljajić načeo, "Samuraj" na debiju dokusurio Antaliju, osam golova i ubedljiv trijumf Bešiktaša

nedelja 03.02.2019.
19:08

Fudbaleri Bešiktaša slavili su na gostovanju u okviru 20. kola turske Superlige.

EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU

Antalijaspor je na svom terenu dočekao ekipu Bešiktaša, gosti su slavili sa čak 2:6 (0:3).

U prvih pola sata nije bilo golova, ali je odbranu domaće ekipe u 35. minutu otključao Adem Ljajić.

Reprezentativac Srbije je veoma precizno izveo najstrožu kaznu, OVDE pogledajte kako je to izgledalo.

Do kraja prvog dela, još dva gola za Bešiktaš, Tokoz i Hačinson su bili strelci u 39. i 43. minutu, za 3:0 u korist gostiju na poluvremenu.

U nastavku je domaćin uzvratio nakon šest minuta preko Dukare, ali je u 67. minutu Dursun pogodio sopstvenu mrežu, pa je Bešiktaš ponovo imao tri gola viška (1:4).

U 81. minutu je teren napustio Ljajić, a u igru je umesto Srbina ušao novajlija Šinđi Kagava, Japanac je u smiraj prelaznog roka stigao iz Borusije Dortmund.

Odmah je pokazao da će biti veliko pojačanje, kako je već u narednom minutu povisio prednost Bešiktaša. Majstorski je izlomio čuvara i po zemlji loptu poslao u bliži ugao protivničkog gola.

Samo tri minuta kasnije, ponovo na scenu stupa Japanac. Ovoga puta postiže fantastičan gol iz slobodnog udarca sa oko 30 metara udaljenosti. Prevario je golmana let lopte, koja nije išla previše brzo, ali je ipak završila u mreži.

Konačan rezultat je u 90. minutu postavio Čiko.

Bešiktaš u usponu forme, treći su na tabeli sa 33 boda, tri manje od Galatasaraja i 11 od vodećeg Bašakšehira. Antalija na devetom mestu sa 28 bodova.