Liverpulova rutina za Top 4, pirova pobeda Arsenala, Čelsijev rekord, teror Totenhema i 'Građana'

Posle dugo, dugo vremena, "Tobdžije" neće igarti Ligu šampiona. Ali se zato u elitu vraća najtrofejniji engleski klub na međunarodnoj sceni, Liverpul.

Samo tri utakmice poslednjeg kola Premijer lige imale su rezultatski značaj.

Mančester Siti i Liverpul su bez većih problema realizovali svoje "meč lopte" i zaržali su se na pozicijama na kojima su bili uoči poslednjeg kola.

Kiks 'Građana' i 'Redsa' je čekao, ali nije dočekao Arsenal, tako da je pobeda nad Evertonom "Pirova".

"Tobdžije" su savladale "Karamele" sa 3:1, ali slaba je to uteha pošto se mušema neće tresti na 'Emiratima' naredne sezone.

Ektor Beljerin je doveo 'Ganere' u vođstvo posle samo osam minuta na asistenciju Velbeka, duplirao ga je Aleksis Sančez dvadesetak minuta kasnije,  iako su u međuvremenu domaći ostali sa desetorcom zbog crvenog kartona Košćelnog. Dani Velbek je bio asistent i kod drugog gola.

U nastavku je Everton uspeo samo da se vrati golom Lukakua sa penala, 'Karamele' su ostale praznih šaka iako su gotovo 80 minuta imale čoveka više u polju. U nadoknadi su gosti primili još jedan gol, strelac je bio Aron Ramzi.

Đorđino Vajnaldum je "probio led" protiv Midlsbroa na 'Enfild Roudu' u nadoknadi prvog poluvremena. Gol Holanđanina je dao 'Redsima' krila u nastavku, kada su spakovali povratniku u Čempionšip još dva komada.

Filipe Kutinjo je uhvatio Guzana na krivoj nozi iz slobodnjaka i pogodio njegovo ćoše u 51. minutu, a pet minuta kasnije Adam Lalana pogađa za 3:0 na asistenciju Vajnalduma.

Mančester Siti je "petardirao" Votford na 'Vikaridž Rudu'!

Već na poluvremenu je bilo 0:4, Kompani je doneo prednost 'Građanima' na asistenciju De Brujnea, potom dva gola postiže Aguero, a "poker" overava Fernandinjo. Konačnih 0:5 postavio je Gabrijel Žezuš na startu drugog poluvremena.

Totenhem je posle "šestice" u Lesteru brojao do sedam u Halu. "Tigrovi" su ispraćeni u Čempionšip sa sedam komada u mreži, izgubili su kod kuće rezultatom 1:7.

Hari Kejn je postigao novi het-trik i završio sezonu kao najbolji strelac lige. Po jedan gol za 'Pevce' dali su Dele Ali, Vanjama, Ben Dejvis i Tobi Alderverled.

Jedini gol za Hal postigao je Sem Klukas.

Novi šampion Čelsi je oborio rekord po broju pobeda u jednoj sezoni, ispisali su se "petardom" protiv fenjeraša Sandelrenda  - 5:1.

'Crne mačke' su povele preko Mankilja, Vilijan je izjednačio, sve se to desilo u prvih osam minuta utakmice, a u nastavku je usledila demonstracije sile 'Plavaca'.

Eden Azar je pogodio za preokret posle sata igre, a potom na scenu stupaju rezervisti Pedro i Miši Batšuaji, koji postiže dva gola, da bi 'tačku na I" stavio Sesk Fabregas.

Mančester Junajted je savladao Kristal Palas sa 2:0 golovima Haropa i Pogbe, Svonsi je slavio na svom Libertiju protiv Vest Broma nakon preokreta (2:1), kao i Vest Hem u gostima kod Barnlija (1:2). Pobedu u gostima, i to minimalnu zabeležio je i Stouk, veteran Piter Krauč je bio strelac jedinog gola na utakmici protiv Sautemptona.

Pobednika nije bilo samo u Lesteru, gde su 'Lisice' ugostile Bornmaut (1:1).