• 30. januar 2018.

• 22:51

"Redsi" su bez većih problema osvojili ceo plen na gostovanju u Jorkširu.

Liverpulova rutina protiv
Posle iznenađujućeg poraza u Velsu u prošlom kolu i eliminacije od Vest Broma u FA kupu, Klopov puleni su digli glavu i vratili se na pobednički kolosek na utakmici protiv Hadersfilda u gostima.

Liverpul je slavio sa ubedljivih 3:0, a do bodova je došao možda i lakše nego što se očekivalo.

Karijus je doneo dobar "vajb" ekipi kada je skinuo zicer Depoatru u ranoj fazi meča, nakon toga su 'Redsi' preuzeli konce, na vreme poveli i zabeležili rutinsku pobedu.

Emre Džan je veoma lepim golom doneo prednost Liverpulu u 26. minutu, a do odlaska na odmor pogodio je i Roberto Firmino iz gotovo mrvog ugla proturivši Leslu loptu kroz noge.

U nastavku su 'Redsi' posedom čuvali stečenu prednost, a konačan rezultat postavio je Mohamed Salah sa bele tačke u 77. minutu.

Sa ova tri boda Liverpul je došao na deobu trećeg mesta sa Čelsijem, mada 'plavci' svoj meč 25. kola tek treba da odigraju sutra protiv Bornmuta. Hadersfildu je ovo četvrti poraz u nizu, jasno je da 'terijere' čeka grčevita borba za opstanak.

Ranije večeras su odigrana još dva meča, Svonsi je posle Liverpula savladao i Arsenal na svom 'Libertiju', dok u malom gradskom derbiju na 'Olimpijskom stadionu' u Londonu nije bilo pobednika.