nedelja 12.05.2019.
14:51

Utakmica bez takmičarskog značaja, ali sa mnogo uzbuđenja.

Epa/Robert Perry

Fudbaleri Rendžersa ostvarili su pobedu u velikom Old Firm derbiju protiv Seltika sa 2:0 u pretposlednjem kolu škotske Premijer lige.

Iako ova utakmica nije imala nikakav takmičarski značaj s obzirom na to da su gosti osigurali titulu prvaka, a "Policajci" nisu mogli dalje od drugog mesta na tabeli, veliki derbi je uvek pun tenzija.

Bili su domaćini dosta konkretniji i tokom drugog poluvremena, pa su zasluženo stigli do drugog gola nakon sjajne timske akcije i pogotka Skota Arfilda u 63. minutu meča.

Naravno, nije moglo bez čarki, pa se svi na Ostrvu čude kako je Džo Flanagan dobio samo žuti karton nakon što je laktom udario Skota Brauna.

Opravdano, rekli bi mnogi navijači "Policajaca" pošto je kapiten Seltika poznat po burnom temperamentu i provociranju rivala.