• 29. oktobar 2016.

• 20:23

Fudbaleri Kristal Palasa ugostili su Liverpul u okviru desetog kola Premijer lige.

Liverpul u korak sa Sitijem i
Ljubitelji fudbala su mogli da uživaju u meču na "Selhrst parku" između domaćeg Kristal Palasa i gostiju sa "Enfilda", izabranici Jirgena Klopa su vezali 11. meč bez poraza (devet pobeda, dva remija) u svim takmičenjima, na kraju je bilo 2:4 za "Redse".

U prvih 45 minuta viđeno je pet golova, Kutinjo je pogađao svoje štopere "u trepavicu", Mekartur je dva puta vraćao egal ali se na poluvreme ipak otišlo sa prednošću "Redsa" rezultatom 2:3.

Golove iz prvog poluvremena možete pronaći OVDE.

U nastavku je tempo utakmice blago opao, ali je bilo prilika za još nekoliko golova.

Najpre je Mane odlično šutirao, ali je Mandanda bio na visini zadatka, da bi sa druge strane Karijus ukrotio nezgodan udarac bivšeg napadača Liverpula Kristijana Bentekea.

Igrao se 71. minut, kada je Roberto Firmino otklonio sumnje o pobedniku ovog susreta. Njega je sjajno uočio Džordan Henderson, kapiten je poslao perfektnu loptu kroz sredinu ka brazilskom ofanzivcu, koji je sjajnim lob udarcem prevario iskusnog Stiva Mandandu.

Kristal Palas je pokušavao da se vrati u meč, Pardju je uveo i iskusnog Frejzera Kempbela, ali ni to nije urodilo plodom, te do promene rezultat nije došlo.

Nakon ovog meča, Liverpul je treći sa 23 bodova, koliko imaju i prvoplasirani Siti i drugoplasirani Arsenal, dok je četa Alana Pardjua 12. sa 11 osvojenih bodova.