Liverpul u kombinovanom sastavu razbio Stouk!

• Autor: Milovan Longinov

• 10. april 2016.

• 18:50

Fudbaleri Liverpula pobedili su na svom Enfildu ekipu Stouka rezultatom 4:1 (2:1) u 32. kolu Premijer lige.

Trener Jirgen Klop izveo je kombinovani sastav pošto čuva svoje najbolje igrače za revanš četvrtfinala Lige Evrope sa Borusijom Dortmund. Na poštedi su bili Lovren, Lalana, Čan, Kutinjo i Origi, koji je u igru ušao u drugom poluvremenu i postigao dva gola.

Mrežu Stouka načeo je Moreno već u osmom minutu snažnim udarcem sa 25 metara. Ipak, u 22. minutu Krkić je iskoristio asistenciju Šaćirija i izjednačio na 1:1.

U 32. minutu Stardiž je glavom ponovo doneo prednost Liverpulu i rezultatom 2:1 otišlo se na odmor.

Origi je na teren ušao na poluvremenu i potpuno dokrajčio gostujući tim. Već u 50. minutu našao se na pravom mestu i pogodio glavom posle centaršuta Milnera, da bi u 65. iskosa sa desne strane pogodio dalji ugao za nedostižnih 4:1.

Klop je odlučio da šansu pruži i Lalani i Lukasu Leivi, a izašao je Firmino koji se tek oporavio od povrede.

Do kraja utakmice, nije bilo promene rezultata pa je Liverpul preskočio Stouk na tabeli i zauzeo osmo mesto sa 48 bodova, dva manje od Sautemtona, ali i sa dva meča manje od tima Ronalda Kumana.