Liverpul tukao, ali nije dotukao Junajted!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 10. mart 2016.

• 22:54

Ekipa Liverpula danas je bila dosta bolji rival od Mančester junajteda, ali su pobedili samo sa 2:0.

Fenomenalni David De Hea je danas definitivno bio igrač utakmice prema našem mišljenju.

Ovaj podatak vam govori kakav je bio odnos snaga danas na "Enfildu", Mančester junajted je tučen, ali ne i dotučen zahvaljujući fenomenalnom Špancu koji je sa nekoliko intervencija sprečio katastrofu.

Mančester junajted ima za čim da žali, svakako će se žaliti na sudijske odluke koje su direktno uticale na rezultat. Prva je baš diskutabilna, dok je druga donešena na štetu Junajteda i tu nema dileme.

Nije bilo preterano dobrih prilika sve do 19. minuta meča, iako je Liverpul imao daleko veći posed lopte.

Onda smo videli i prvu diskutabilnu situaciju i prvi gol. Natanijel Klajn je ušao u kazneni prostor, faul je napravio Depaj, a sudija Karvaljo je pokazao na belu tačku.

Nesiguran je bio Staridž, De Hea je zakačio loptu rukom, ali je ona ušla u gol - 1:0.

Sledi neverovatna dominacija Liverpula u prvom poluvremenu. Nikome nije jasno šta je promašio Kutinjo, odnosno šta je odbranio De Hea, a nakon toga je Staridž izašao 1 na 1 sa Špancem koji je briljirao u tim trenucima.

Pred sam kraj poluvremena nova prilika, Lalana je šutirao, ali je De Hea, naravno, odbranio.

de hea

U drugom delu igre Mančester junajted je uspeo da uputi jedan udarac u okvir gola Liverpula. To je bilo sve od njih za danas uz par opasnih napada koji nisu završeni čak ni udarcem ka golu.

Na drugoj strani ponovo su se ređale prilike, Kutinjo je gađao u rašlje, ali ni to nije bilo dovoljno protiv De Hee.

Usledio je 73. minut, 2:0 za Liverpul.

Henderson je bio u ofsajdu, ali sudija nije podigao zastavicu. Akcija se nastavila, uputio je centaršut sa desne strane, desila se katastrofalna greška Kerika, Lalana je dodao loptu Firminu koji ne greši - 2:0.

Bez većih prilika do kraja utakmice, igrači Liverpula kao da su se zadovoljili rezultatom od 2:0, a moglo im se obiti o glavu kada je Felaini nakon centaršuta Švajnštajgera glavom šutirao pored gola.

Sve u svemu, sjajna fudbalska predstava Liverpula, ali rezultat od 2:0 nije nedostižan.