subota 25.04.2015.
17:56

Na pet kola do kraja šampionata Mančester Siti ima velikih 6 bodova prednosti u odnosu na Liverpul, tako da je teško verovati da ekipa Brendana Rodžersa može do Lige šampiona.

Beta/AP Photo/Rui Vieira

U centru zbivanja današnjih utakmica u standardnom terminu od 16 časova bila je utakmica između Liverpula i VBA, a pobednika na kraju nije bilo, rezultat je bio 0:0.

Liverpul je danas bio mnogo bolja ekipa od domaćih koji su se sve vreme branili, a u toj nameri su u potpunosti uspeli pošto golova nije bilo.

U prvom poluvremenu skoro da nije bilo prilika za postizanje golova, dok je drugo bilo nešto zanimljivije.

Henderson je u 58. minutu propustio jednu priliku za postizanje gola, priliku je samo nekoliko minuta kasnije imao i Džordon Ajb, ali promene rezultata nije bilo pošto je Liverpulov tinejdžer pogodio prečku.

Imao je Liverpul dominaciju u tom periodu, ali na drugoj strani umalo šok za goste.

Morison je šutirao glavom, a Simon Minjole je sjajno odbranio pokušaj engleskog fudbalera.

Pokušavao je Rodžers izmenama, Baloteli koji ponovo nije imao svoj dan je zamenjen Bornijem, ipak, bez ikakvog rezultata.

Srpski reprezentativac, Lazar Marković, nije dobio priliku na današnjem meču.

Britain Soccer FA Cup

Barnli je imao utakmicu sezone kod svoje kuće, igrali su direktan duel u borbi za opstanak sa Lesterom, ali se nisu najbolje proveli u tom duelu. tejlor je promašio penal za domaće, postao pravi tragičar, da bi samo minut kasnije Vardi postigao gol za pobedu Lestera, pobedu koja je u ovom trenutku ogromna za tim Najdžela Pirsona.

Nakon što su ušli u odličnu formu u prethodnih mesec dana, ekipa Kristal Palasa je zabeležila i drugi uzastopni poraz, ovoga puta od ekipe Hala. N'Doje je bio jedini strelac na ovom meču i to dva puta, doneo je svom timu pobedu koja ih ostavlja iznad zone ispadanja.

Gol pogledajte OVDE.

Stouk i Sanderlend su odigrali dobar meč u prvom poluvremenu, nakon 45 minuta je bilo 1:1, a taj rezultat je ostao na snazi sve do samog kraja utakmice.

Stouk je siguran, ne može ni gore ni dole, za razliku od Sanderlenda koji je nakon ovog nerešenog rezultata pao u zonu ispadanja. Diku Advokatu ne ide najbolje u ovom trenutku.

Britain Soccer Premier League

Njukasl je ekipa koja je u ovom trenutku u najslabijoj formi u Premijer ligi.

Vezali su još jedan poraz u nizu, ovoga puta od ekipe Svonsija koja je slavila rezultatom 3:1.

Domaći su poveli u 20. minutu golom Pereza, da bi ekipa Svonsija koja je danas bila dosta bolja golovima Oliveire, Sigurdsona i Korka odnela tri boda sa "Sent Džejms Parka".

Do kraja meča gol za domaće postigao je i De Jong, ali nije to bilo dovoljno da se uzme bod.

Karvera najverovatnije nećemo gledati na klupi Njukasla naredne godine.

Čarli Ostin je tragičar duela Kvins park Rendžersa i Vest Hema, promašio je penal u 23. minutu meča, a ispostavilo se da je ovaj detalj bio ključan za konačan ishod ovog meča.

Da je postigao gol Kvins Park bi bio malo bolje pozicioniran u borbi za opstanak, ovako su nakon Barnlija glavni kandidat za ispadanje.