• Autor: Milovan Longinov

• 23. septembar 2017.

• 20:24

Liverpul konačno pobedio, iako je strepio do samog kraja.

Fudbaleri Liverpula pobedili su u gostima ekipu Lestera rezultatom 3:2 (2:1) u šestom kolu Premijer lige.

U ludačkoj utakmici, Liverpul je imao dva puta po dva gola prednosti, pogađali su Salah, Kutinjo i Henderson, dok su Lester u životu održavali Okazaki i Vardi, koji je na kraju bio i tragičar pošto je promašio penal za 3:3.

Liverpul je na krilima čudesnog Filipea Kutinja brzo je došao do vođstva od 2:0, a te pogotke pogledajte OVDE.

Kutinjo je najpre u 16. minutu maestralno pronašao Salaha koji je glavom savladao Šmajhela, a potom je usledila prava magija Brazilca u 23. minutu iz slobodnog udarca za 0:2.

Kada se činilo da će Liverpul na pauzu da ode sa lagodna dva gola prednosti, usledila je nova slaba reakcije odbrane posle prekida, a na pravom mestu našao se Okazaki i u poslednjim trenucima prvog poluvremena smanjio je na 1:2.

Ludnica se nastavila i u drugom poluvremenu, Liverpul je bio opasniji i zasluženo je došao ponovo do dva gola prednosti.

Posle jedne kontre, Staridž je proigrao Hendersona, a ovaj iskusno prevario svog čuvara i matirao Šmajhela za 2:3.

Međutim, ni tada nije bilo gotovo, naprotiv, usledilo je još više uzbuđenja. Samo minut posle gola Hendersona, Vardi se našao na pravom mestu i u 69. minutu smanjio je na 2:3.

Već u 72. minutu isti igrač je imao šansu da donese izjednačenje, ali je promašio udarac sa 11 metara. Prethodno je Minjole nespretno oborio Vardija, sudija je pokazao na belu tačku. Najbolji strelac Lestera je opet šutirao po sredini gola, ali je Minjole pratio prethodne penale Vardija i pročitao je njegovu nameru.

Lester je krenuo u finišu na sve ili ništa, mendžer Šekspir je u igru uveo i Slimanija i Ihenaća, dok je Klop odgovorio sa Čemberlenom i Milnerom, ali do kraja nije bilo promene rezultata.