Liverpul siguran u derbiju, Lampard ima sreću što mu stiže novi golman!

• Autor: Nikola Miloradović

• 20. septembar 2020.

• 19:24

Noćna mora za čuvara mreže "Plavaca", ništa bolji nije bio ni štoper Kristensen.

Fudbaleri Čelsija su se dobro držali u prvom poluvremenu protiv aktuelnog prvaka Engleske, da bi u poslednjim sekundama stvar uprskao štoper Kristensen.

Srušio je Manea kao poslednji igrač odbrane i zaradio direktan crveni karton, što je dovelo do toga da Liverpul na kraju upiše ubedljiv trijumf rezultatom 0:2 (0:0).

Uspavanka u prvih 45 minuta, Liverpul je bio nešto konkretniji, ali nije Kepa imao puno posla, pokušaji Firmina i Salaha nisu ozbiljnije ugrozili gol rivala.

Čelsi je u 33. minutu pripretio preko Vernera, Nemac je šutirao sa ivice kaznenog prostora ali prilično traljavo, lopta je otišla pored gola "Redsa".

A onda, 45. minut, duga lopta Hendersona ka Maneu, Senegalac je krenuo da beži Kristensenu, koji je odlučio da ga obori na zemlju.

Sudija mu je pokazao žuti karton, ali je na snimku uvideo da je pogrešio, Danac je bio poslednji igrač odbrane, sprečio je krilo Liverpula da se nađe u izglednoj šansi, promenio je odluku i pokazao mu crveni karton.

Aleksander-Arnold je solidno pokušao iz slobodnjaka, ali nije bilo promene, otišlo se na odmor, Lampard je imao 15 minuta da smisli kako da zakrpi veliku rupu.

Detaljnije o prvih 45 minuta u nastavku.

Odlučio je trener Čelsija da na teren pošalje Tomorija umesto Haverca, morao je da pojača zadnju liniju, ali nije vredelo.

Fantastična akcija prvaka Engleske po desnoj strani, perfektan centaršut Firmina ka Maneu, koji glavom trese mrežu nemoćnog Kepe za 1:0.

A onda, neshvatljiv potez najskupljeg golmana u istoriji, Kepa Arizabalaga je samo četiri minuta nakon primljenog gola u pokušaju da doda loptu do svog saigrača pogodio Manea, Senegalac je potom imao lakši zadatak, zatresao je nebranjenu mrežu, 2:0.

Katastrofalan potez osporavanog Kepe, sva je sreća pa Lampard dobija novog čuvara mreže, danas je stigla potvrda da je Eduard Mendi potpisao ugovor sa "Plavcima", Senegalac iz Rena će biti predstavljen kao novo pojačanje tima sa "Bridža" sledeće nedelje.

Mogao je Čelsi da se vrati sa igračem manje, Vernera je u svom kaznenom prostoru oborio debitant Tijago Alkantara, sudija Tirnije pokazao na belu tačku.

Odgovornost je preuzeo Žoržinjo, ali ga je Alison pročitao i odličnom paradom sačuvao mrežu.

Čelsi je imao šansu u finišu, pripretio je Alisonu rezervista Ejbraham, ali je Brazilac bio siguran, u sudijskoj nadoknadi je Mane pojurio het-trik, ali je Kepa uspeo da odbrani njegov pokušaj sa 20ak metara.

Kepa se istakao i u poslednjim sekundama, kada je sprečio Salaha da zatrese mrežu sa samo par metara.

Na kraju pobeda Liverpula, druga od starta sezone, Čelsi se dobro držao sve do crvenog kartona. Jasno je da su "Plavcima" potrebna pojačanja u zadnjoj liniji, sve bi trebalo bolje da izgleda kada se budu uigrali Čilvel, Tijago Silva i golman Mendi.