Liverpul se pridružio Čelsiju

• 18. mart 2012.

• 18:56

Posle Čelsija, plasman u polufinale FA Kupa izborio i Liverpul, večerašnjom pobedom nad ekipom Stouka.

Fudbaleri Liverpula novi su polufinalisti FA Kupa. Oni su na svom ''Enfildu'' večeras savladali Stouk rezultatom 2:1.

Na prvi gol čekalo se do 23. minuta, kada je Suarez savladao Sorensena posle akcije sa Rodrigezom.

Međutim, samo četiri minuta kasnije, gosti su izjednačili preko bivšeg napadača Liverpula Pitera Krauča, koji je u svom stilu, glavom, zatresao mrežu Reine.

Gol odluke postignut je u 57. minutu, kada je Dauning ušao u kazneni prostor, pored trojice protivničkih igrača izborio poziciju za šut, a onda snažnim udarcem poslao loptu u mrežu - 2:1.

Do kraja meča gosti nisu uspeli da ozbiljnije priprete golu Reine, pa ''Redsi'' slave plasman u polufinale.