• Autor: Milovan Longinov

• 27. decembar 2016.

• 20:08

Ubedljiva pobeda Liverpula pred veliki derbi sa Mančester sitijem.

Fudbaleri Liverpula pobedili su na svom Enfildu ekipu Stouka rezultatom 4:1 (2:1) u 18. kolu Premijer ligu.

Golove sa ove utkmice pogledajte OVDE.

Liverpul je odigrao još jednu odličnu utakmicu i zabeležio ubedljivu pobedu i došao do neverovatnog učinka od 45 datih golova, daleko više od ostalih ekipa.

Lider Čelsi je dao sedam manje, a Mančester siti i Arsenal po šest, dok je Mančester junajted postigao čak 17 pogodaka manje od najvećeg rivala.

Pored toga, golom Danijela Staridža, Liverpul sada ima čak 12 raziličitih strelaca u Premijer ligi, više od ilo kog drugog tima, što takođe pokazuje kakav kolektiv je stvorio Jirgen Klop.

Ipak, nije dobro počelo po domaće, Stouk je u 12. minutu poveo kada je Piters centrirao sa levog boka, a Volters glavom savladao loše postavljenog Minjolea.

Gosti su imali i veliku šansu da dođu do dva gola prednosti, Alen je imao veliku priliku, šutirao je sa desetak metara, ali se Minjole iskupio odličnom intervencijom.

I to je praktično bilo sve od Stouka na ovom meču, pošto je Liverpul u narednih sat vremena bio jedini tim na terenu.

Najpre je Lalana u 35. minutu izjednačio na 1:1, da bi u 44. Firmino preciznim udarcem od stative preokrenuo rezultat.

Na isteku sata igre, Imbula je posle katastrofalne greške prvo omogućio Liverpulu šansu, a potom je posle centaršuta iz klizećeg starta pogodio svoju mrežu.

U 70. minutu, Stouk je još jednom častio domaće, ovaj put je Rajan Šoukros očajno vratio loptu za golmana Granta, ali je pas presekao Staridž i pogodio za konačnih 4:1.

Liverpul je sada ponovo drugi na tabeli sa šest bodova manje od Čelsija i jednim više od Mančester sitija sa kojim se sastaje u subotu od 18.30.